Obostrzenia poluzowane szybciej! Co i kiedy się otwiera?

obostrzenia poluzowane szybciej

Obostrzenia poluzowane szybciej! Tym samym potwierdziły się niedawne doniesienia rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który temat poruszył w ostatnich dniach. Wiadomo już, co dokładnie i kiedy będzie mogło szybciej wznowić działalność. Rząd przypomniał też o zasadach, w jakich mogą działać dane biznesy. Szczegóły zaktualizowanego planu luzowania obostrzeń w maju prezentujemy poniżej.

Obostrzenia poluzowane szybciej! Potwierdziły się doniesienia z ostatnich dni. Co i kiedy może się otworzyć?

Bardzo pozytywne wieści płyną z Ministerstwa Zdrowia! Jak się okazało, potwierdziły się niedawne doniesienia. Jeszcze w ostatnich dniach rzecznik MZ – Wojciech Andrusiewicz – mówił o tym, że ze względu na poprawiającą się sytuację w szpitalach i coraz mniejszą ilość zakażeń, rząd rozważa szybsze zniesienie niektórych obostrzeń. Teraz jest to już oficjalnie zakomunikowane przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego.

Deklaracje dotyczące szybszego luzowania obostrzeń padły na dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której obecni byli właśnie Morawiecki oraz Niedzielski. Co zatem otworzy się szybciej i kiedy to nastąpi?

    • Już od 21 maja, czyli o 8 dni szybciej, otwarte będą kina, teatry i filharmonie. Warto jednak dodać, że mowa o jedynie 50% obłożeniu oraz ścisłym reżimie sanitarnym.
    • Od 28 maja otwarte będą natomiast solaria, baseny, siłownie i kluby fitness. Ta zmiana to jednak tylko jeden dzień wyprzedzenia względem pierwotnego terminu. Tutaj także nałożono limity oraz przypomina się o ścisłym reżimie sanitarnym.

ZOBACZ TAKŻE: POTWÓR NA KALIFORNIJSKIEJ PLAŻY! TURYŚCI NIE MOGLI SIĘ NADZIWIĆ. W SIECI POJAWIŁY SIĘ ZDJĘCIA MONSTRUM. CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST? [FOTO]

Dobowy raport zakażeń 12.05.2021 – znów niewielka liczba nowych przypadków

Luzowanie obostrzeń oraz ich przyspieszone znoszenie to efekt poprawiającej się sytuacji dotyczącej koronawirusa. W szpitalach przebywa coraz mniej osób z COVID-19. W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 4255 nowych przypadkach. Niestety zmarły kolejne 343 osoby. Za wyzdrowiałe uznane zostały natomiast 2274 osoby.

Warto wspomnieć także o tym, że rząd zmierza zacząć szczepić osoby poniżej 18 roku życia:

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.