O krok od tragedii! Bezmyślne opiekunki przebiegły z dziećmi przez zamknięty przejazd

o krok od tragedii

O krok od tragedii! Ogromną dawką lekkomyślności wykazały się opiekunki grupy dzieci w Czechach. Mimo zamkniętych szlabanów, ostrzegających przed nadjeżdżającym pociągiem, zdecydowały się wbiec na tory – i to z pokaźną grupą maluchów. Na szczęście nie doszło do dramatu, jednak gdyby tak się stało, to jego skala byłaby przerażająca. W sieci pojawiło się nagranie z całej sytuacji, które można zobaczyć poniżej.

O krok od tragedii! Bezmyślne opiekunki przebiegły z dziećmi przez zamknięty przejazd kolejowy, nadciągał pociąg

Od kilku dni w Czechach nie mówi się o niczym innym, jak o skandalicznym zachowaniu trzech kobiet opiekujących się grupą dzieci. Wszystko działo się nieopodal Pragi – w centrum Řeporyje, które uważane jest mimo wszystko za część stolicy Czech. Do sytuacji doszło już w zeszłą środę. Trzy opiekunki nic nie robiły sobie z opuszczonych zapór i tego, że sygnalizacja świetlna ostrzegała przed wjazdem i wejściem na tory. Wraz ze sporą grupą postanowiły przebiec, mimo tego, że lada moment mógł nadciągnąć pociąg. Nie trzeba nawet mówić, że w starciu z kupą żelastwa, nikt nie miałby szans na przeżycie.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSYJNY NAGROBEK NA JEDNYM Z POZNAŃSKICH CMENTARZY! POJAWIŁ SIĘ NA NIM CIEKAWY NAPIS, MAJĄCY ZABARWIENIE HUMORYSTYCZNE, ALE JEDNOCZEŚNIE NIECO WULGARNY. SPOŁECZEŃSTWO JEST PODZIELONE! „NA CH.. SIĘ PATRZYSZ”

Sprawą zajmuje się policja, za stworzenia zagrożenia może grozić nawet do 8 lat więzienia

Jak łatwo się domyślić, sprawa nie przeszła bez echa. W sieci pojawiło się skandaliczne nagranie, na którym jak na dłoni widać, że dzieci były narażone na niebezpieczeństwo. Gdyby tego było mało, warto wspomnieć też tym, jaki dostały przykład – pozostaje mieć nadzieję, że podobnych zachowań nigdy nie będą powtarzać.

Sprawą zainteresowała się policja, która już dokładnie bada wszelkie okoliczności. Czeskie media podają, że za stworzenie tego typu zagrożenia, w więzieniu można spędzić nawet 8 lat. Jak na razie wiadomo, że grupa dzieci prawdopodobnie nie pochodzi z okolicy.

Bezmyślne zachowanie opiekunek – zobacz nagranie

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.