Kontrowersyjny napis na nagrobku w Poznaniu – „Na ch.. się patrzysz?”

kontrowersyjny napis na nagrobku

Kontrowersyjny napis na nagrobku w Poznaniu! W ostatnich dniach sieć obiegły zdjęcia z jednego z poznańskich cmentarzy, na którym widnieje nagrobek z bardzo oryginalnym napisem. Wśród wielu ludzi budzi to jednak niesmak. Inni natomiast podchodzą do tego z należytym dystansem i nie widzą w tym nic złego.

Kontrowersyjny napis na nagrobku w Poznaniu – „Na chu.. się patrzysz?”

Tego jeszcze nie było – a przynajmniej nie w Polsce. W sieci często pojawiają się przedziwne, zaskakujące wręcz zdjęcia nagrobków, przeważnie pochodzące z Rosji. Pomysłowość tamtejszego społeczeństwa oraz miejscowych kamieniarzy nie zna granic. Jak się jednak okazuje – oryginalnie może być także w Polsce. Przekonać się o tym można w Poznaniu, gdzie na jednym z nagrobków pojawił się zaskakujący napis. Rzeczony grób znajduje się na Cmentarzu Junikowo, a fotografia przedstawiająca kontrowersyjny slogan, w pierwszej kolejności pojawiła się na facebookowej Nieformalnej Grupie Jeżyckiej. Umieścić fotografię miała tam Pani Małgorzata, która w ten sposób opisała swoje znalezisko:

Nagrobek znajduje się na Cmentarzu Junikowo, niedaleko kaplicy. Dobry sposób, aby zwrócić na siebie uwagę.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ! WICHURY, KTÓRE NADCIĄGNĘŁY NAD POLSKĘ, ZBIERAJĄ JUŻ PIERWSZE OFIARY. WIATR ZERWAŁ DACH WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO, DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ

Zdania ludzi są podzielone – jedni są oburzeni, inni nie widzą w tym nic złego

Pani Małgorzata, która zamieściła fotografię w sieci, jest zdania, że ktoś wpadł na świetny sposób, aby zwrócić na siebie uwagę. Trudno się z tym nie zgodzić. Wielu jednak uważa, że jest to niesmaczne. Przypomnijmy, co dokładnie napisano na nagrobku:

Na ch.. się patrzysz? Też wolelibyśmy leżeć na plaży.

Na samym końcu, ta jakże barwna sentencja, okraszona jest uśmiechniętą buźką. To świadczy o tym, że autor nie miał na myśli żadnych złośliwości. I rzeczywiście, wiele osób przymyka oko na takowy rodzaj „urozmaicenia”. Jednakże, nie można tego powiedzieć o wszystkich. Gdzieniegdzie pojawiają się komentarze, iż jest to profanacja miejsca pochówku. Czy jednak aby na pewno można się z tym zgodzić? Należy to zostawić do indywidualnej oceny.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.