Nowy wariant koronawirusa Kappa. Siedmiu seniorów nie żyje

nowy wariant koronawirusa kappa

Nowy wariant koronawirusa Kappa już w Europie. Jak podaje portal gazetaprawna.pl – wariant Kappa pojawił się już między innymi w Belgii. To tam w wyniku zakażenia tą odmianą wirusa, zmarło przynajmniej siedmiu seniorów z domu opieki. Dziennik podkreśla, że byli oni zaszczepieni przeciwko COVID-19. Portal France 24 podaje ponadto, że wariant Kappa po raz pierwszy wykryto w Kolumbii.

Nowy wariant koronawirusa Kappa już w Europie? Nie żyje siedmiu seniorów

Wiele wskazuje na to, że nowy wariant koronawirusa – Kappa – pojawił się już w Europie. Potwierdzają to wirusolodzy z Belgii. To wynik testów, jakie przeprowadzono w domu opieki w Zaventem nieopodal Brukseli. O wszystkim pisze Dziennik Gazeta Prawna. Właśnie w rzeczonym domu opieki, umrzeć w krótkim czasie miało siedmiu seniorów, u których wykryto omawiany wariant wirusa. Przy okazji dodaje się, że seniorzy byli zaszczepieni na COVID-19.

Zdaniem opiekunów ze wspomnianego domu opieki, seniorzy początkowo wykazywali jedynie łagodne objawy infekcji. Wystarczyły jednak dwa tygodnie, aby ich stan uległ znacznemu pogorszeniu. Kathleen Boydens pracująca w domu opieki w Zaventem, cytowana przez Dziennik Gazetę Prawną mówiła, że po dwóch tygodniach od 24 lipca stan zakażonych stał się bardzo poważny. Zmarli byli w przedziale wiekowym od 80 do 90 lat. Zwraca się jednak uwagę na to, że kilkoro z nich nie było w zbyt dobrej formie fizycznej.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPRAWDOPODOBNE ZJAWISKO UJRZANE NA NIEBIE – TE OBRAZKI PRZERAŻAJĄ LUDZI! ŚWIADKOWIE MIELI UCIEKAĆ Z PRZERAŻENIA. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO! TO WYDAJE SIĘ NIEREALNE… [NAGRANIE]

Wariant Kappa wykryto u 21 mieszkańców domu opieki oraz u kilku pracowników

Portal gazetaprawna.pl podaje, że zakażonych nowym wariantem zostało 21 mieszkańców domu opieki w Belgii. Poza nimi zakażenie potwierdzono też u kilku pracowników. Większość z nich zmagała się jednak tylko z łagodnymi objawami.

DGP wspomina, że omawiany wariant koronawirusa pojawił się już też w USA i stanowi około dwóch procent wszystkich zakażeń w tymże kraju. Zakażenia wariantem Kappa w Europie zdarzają się póki co bardzo rzadko.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.