Nowy szczep koronawirusa poza kontrolą. Europa zawiesza loty do Wielkiej Brytanii

nowe informacje o asteroidzie

Nowy szczep koronawirusa poza kontrolą! Jak podaje brytyjskie ministerstwo zdrowia: „nowy szczep SARS-CoV-2 wymknął się spod kontroli”. Władze w Wielkiej Brytanii zapewniają, że działają szybko i zdecydowanie. Tymczasem wiele europejskich krajów już teraz odwołało wszelkie loty w kierunku Anglii. To samo rozważa się w Polsce. Nowy szczep wirusa rozprzestrzenia się o wiele szybciej niż ten dobrze znany. Na szczęście jak na razie nic nie wskazuje na to, że jest bardziej śmiertelny. Pojawia się jednak pytanie – co ze szczepieniami?

Nowy szczep koronawirusa poza kontrolą! Europa zawiesza loty do Wielkiej Brytanii, na ludzi padł blady strach

Nie tak wszyscy wyobrażali sobie końcówkę trwającego roku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, świat obiegły dramatyczne informacje z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, odkryto tam nowy szczep koronawirusa, który sparaliżował życie na naszej planecie. Wirus zmutował, jednak nie wiadomo jeszcze, jakie mogą być tego finalne skutki.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia mówi już o tym otwarcie – „nowy szczep SARS-CoV-2 wymknął się spod kontroli”. Co to oznacza? Jak na razie wiadomo, że władze choćby w Anglii działają szybko i zdecydowanie. To samo może powiedzieć o innych europejskich krajach. Jak podaje KiKŚ – Konflikty i Katastrofy Światowe, loty do Wielkiej Brytanii w mniejszym lub większym stopniu zawiesiły już między innymi: Holandia, Belgia, Włochy. Podobne rozwiązanie rozważają Niemcy, Francja, Austria, Czechy, Hiszpania oraz Polska.

WAŻNE: Pojawiają się nawet nieoficjalne informacje, jakoby od północy do 6 stycznia, ruch lotniczy w obrębie całej Europy z Wielką Brytanią był całkowicie zawieszony.

ZOBACZ TAKŻE: CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE SIŁOWNI! CO TRZEBA WIEDZIEĆ? „KONIEC Z NAGINANIEM PRZEPISÓW, OBEJŚCIE ZASAD NIE BĘDZIE JUŻ TAK ŁATWE JAK DOTĄD”

Czy jest się czego obawiać? Co wiemy o nowym szczepie koronawirusa odkrytym w Wielkiej Brytanii?

Jak na razie o nowym szczepie wirusa nie wiadomo zbyt wiele. Najważniejsze jest jednak to, że rozprzestrzenia się o wiele szybciej, niż ten znany dotychczas. Naukowcy jednak uspokajają, że jak na razie nie ma przesłanek świadczących o tym, że jest on bardziej śmiertelny. Raczej nie powinno to wpłynąć także na szczepienia.

Jak czytamy w RMF24.pl:

Nowy wariant koronawirusa wykryto w zeszłym tygodniu podczas rutynowych badań w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii.

źródło: RMF24.pl, KiKŚ

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.