Facebook usuwa ważne funkcje z Messengera i Instagrama! Co się zmieni?

Facebook usuwa

Facebook usuwa ważne funkcje z Messengera i Instagrama! Zmiany wynikają z nowej unijnej dyrektywy ePrivacy, która wejdzie w życie już 21 grudnia bieżącego roku. Sprawdź, co dokładnie się zmieni!

Facebook usuwa ważne funkcje z Messengera i Instagrama!

Od kilku dni użytkownicy mediów społecznościowych zauważają i zgłaszają problemy z funkcjonowaniem takich aplikacji jak Facebook, Messenger i Instagram. Po drodze awarii uległy wszystkie usługi Google, a w ludziach zaczęła zbierać się frustracja. Dopiero teraz do mediów dotarła informacja o wielkich zmianach, które szykuje Facebook. Warto zauważyć, że wynikają one z unijnej dyrektywy ePrivacy, która wejdzie w życie już 21 grudnia bieżącego roku. Przewiduje ona wiele regulacji dla dostawców usług telekomunikacyjnych jak i komunikatorów internetowych działających na terenie Unii Europejskiej. Zmiany dotyczą zakresu pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych. Z tego powodu z Messengera i Instagrama zniknie wiele ważnych opcji. Mają one lepiej chronić tzw. metadane, czyli informacje o użytkownikach końcowych, dane służące do śledzenia i zidentyfikowania źródła, miejsca łączności, lokalizację geograficzną, datę, godzinę, czas trwania i rodzaj łączności – informuje portal Wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TAKŻE: MESSENGER – BRAK ZDJĘĆ! ZNIKNĘŁY TEŻ PSEUDONIMY. O CO CHODZI?

Facebook usuwa ważne funkcje! Użytkownicy Messengera stracą możliwości utworzenia sondy w czatach grupowych, zniknie również opcja zmiany pseudonimów. Jeżeli chodzi o Instagrama, w nowej wersji zabraknie wielu narzędzi dostępnych do tej pory w Stories. Ponadto nie będzie już możliwości wysyłania zdjęć i filmów w wiadomościach prywatnych zmodyfikowanych filtrami i rozszerzoną rzeczywistością. Dodatkowo Facebook nie będzie mógł także korzystać z targetowania reklam. Powyższe opcje znikają stopniowo. W oficjalnym oświadczeniu Facebooka czytamy:

Nadal ustalamy najlepszy sposób, żeby przywrócić te funkcjonalności. Potrzeba czasu, żeby je przebudować tak, aby działały sprawnie i zgodnie z nowymi regulacjami. 

Ograniczenia nie dotyczą za to komunikatora WhatsApp, który przypomnijmy, również należy do Facebooka.

źródło: gazeta.next.pl, bankier.pl, wirtualnemedia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.