To zyskamy, kiedy zaszczepimy się na COVID-19. Zobacz listę!

to zyskamy kiedy zaszczepimy się

To zyskamy, kiedy zaszczepimy się na COVID-19! W sieci można już znaleźć listę obostrzeń, z których wyłączone będą osoby zaszczepiona na koronawirusa. Wszystko to można znaleźć w projekcie rządowego rozporządzenia. Kiedy w Polsce ruszą szczepienia? Czy będą obowiązkowe? Trzeba będzie za nie płacić? Najważniejsze informacje umieszczamy poniżej!

To zyskamy, kiedy zaszczepimy się na COVID-19! W sieci pojawiła się lista obostrzeń, które nie będą obowiązywać zaszczepionych

Szczepienia na koronawirusa w Polsce powinny ruszyć tuż po świętach Bożego Narodzenia. W pierwszej kolejności szczepieni mają być między innymi pracownicy służby zdrowia. Jednakże, już teraz dociera wiele głosów mówiących o tym, że nie wszyscy będą chętni, aby takową szczepionkę przyjąć. Naprzeciw temu wychodzą rządzący, którzy w projekcie rządowego rozporządzenia zamieścili listę obostrzeń, z których zwolnione mogą być osoby zaszczepione. Pisze o tym choćby portal RMF24.pl, który dokładniej zbadał cały temat.

Jedno z udogodnień dla zaszczepionych będzie czekać w szpitalach i przychodniach. Mianowicie, osoby zaszczepione korzystające ze świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ, nie będą musiały robić dodatkowych testów na koronawirusa. Podobna sytuacja tyczy się przyjęć do domów pomocy społecznej.

Mało tego – osoby zaszczepione nie będą wliczane w limitach uczestników spotkań rodzinnych, towarzyskich i imprez. Ponadto, zaszczepionych ma nie obowiązywać kwarantanna po kontakcie z zakażonym oraz po powrocie do Polski z zagranicy transportem zorganizowanym.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA – WEDŁUG BRYTYJSKIEGO RZĄDU WYMKNĄŁ SIĘ SPOD KONTROLI. CAŁA EUROPA ZAWIESZA LOTY DO WIELKIEJ BRYTANII! „NAJGORSZY SCENARIUSZ”

Szczepionka dobrowolna i darmowa – kiedy ruszą szczepienia w Polsce?

Jak wiadomo, szczepienia w naszym kraju ruszą już niebawem. Ale kiedy dokładnie? Pierwsze doniesienia i optymistyczne warianty mówiły, że jest na to szansa jeszcze przed świętami. Teraz jednak wiadomo, że szczepienia w naszym kraju ruszą po świętach. Według rzecznika polskiego rządu, realny termin rozpoczęcia programu szczepień to 27-28 grudnia.

Jak dobrze wiadomo, szczepionka będzie darmowa oraz dobrowolna. W pierwszej kolejności mają przystąpić do niej pracownicy służby zdrowia.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.