Siłownie całkowicie zamknięte! Zaostrzenie przepisów, bezwzględny zakaz

siłownie całkowicie zamknięte

Siłownie całkowicie zamknięte! Jak donosi portal RMF24.pl, rząd postanowił pochylić się jeszcze raz nad tematem siłowni oraz klubów fitness. Teraz obejście przepisów nie będzie już tak łatwe, jak dotychczas. To kolejny cios w branżę oraz następna dawka niezbyt dobrych wiadomości dla całego społeczeństwa, które przecież dopiero co dowiedziało się o tak zwanej kwarantannie narodowej. Kto od teraz będzie mógł wejść na siłownię?

Siłownie całkowicie zamknięte! Zaostrzenie przepisów, bezwzględny zakaz

A więc jednak! Kolejną branżą, która zostanie całkowicie zamrożona, są siłownie i kluby fitness. Mimo, iż ich działalność była już i tak mocno ograniczona, teraz rząd zdecydował się wprowadzić kolejne znaczące obostrzenie. Jak podaje RMF24.pl, siłownie będą całkowicie zamknięte – mowa o bezwzględnym zakazie wstępu na tego typu obiekty. Dotychczas przepisy w wielu miejscach udawało się naginać, jednak teraz ma się to zupełnie zmienić.

Jak czytamy w RMF, rządowe dokumenty mają zawierać zasadę, że infrastruktura sportowa będzie dostępna jedynie dla „sportu profesjonalnego”. Co oznacza to w praktyce?

Z siłowni i basenów będą mogli korzystać tylko zawodowi sportowcy, a zawodowym sportowcem z dania na dzień ciężko się stać.

ZOBACZ TAKŻE: PIELĘGNIARKA ZEMDLAŁA TUŻ PO SZCZEPIENIU NA COVID-19! WSZYSTKO PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ. SZCZEPIENIE TRANSMITOWANO. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE – INTERNAUCI W SZOKU! [WIDEO]

Siłownie tylko dla zawodowych sportowców. Dlaczego rząd zamyka takie lokale?

Jak wcześniej wspomniano – siłownie jak dotąd sprytnie obchodzą przepisy. Korzystać z nich mogą aktualnie jedynie osoby, które przygotowują się do zawodów sportowych, oraz grupy zorganizowane. Nie jest zatem żadnym problemem, aby klienci podpisywali choćby fikcyjne oświadczenia, mówiące o rzekomym przygotowywaniu się do zawodów. Teraz się to zmieni.

Na RMF24.pl można przeczytać, dlaczego rząd podejmuje tak drastyczne korki, uderzające w branżę fitness oraz siłownie. Według portalu, rządzący dysponują badaniami, które jasno potwierdzają, że w siłowniach do zakażeń może dochodzić najłatwiej. Oczywiście sami przedsiębiorcy, jak i klienci takowych miejsc, kompletnie z taką tezą się nie zgadzają.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.