Nowe obostrzenia weszły już w życie! Władze opublikowały rozporządzenie tuż przed północą

rząd chce poluzować obostrzenia

Nowe obostrzenia weszły już w życie! Restrykcje związane z panującą pandemią koronawirusa regularnie się zmieniają, jednak spore kontrowersje budzi fakt, że rozporządzenie opublikowano w nocy z poniedziałku na wtorek. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ część z nich już obowiązuje.

Nowe obostrzenia weszły już w życie!

W nocy z poniedziałku na wtorek rząd opublikował rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń. Co więcej, niektóre restrykcje weszły już w życie. W dużej mierze dotyczą one kwarantanny i przekraczania granic. Okazuje się, że zwolnienie z kwarantanny po przekroczeniu granic będzie możliwe tylko wtedy, jeśli osoba przyjęła szczepionkę na koronawirusa. Warto tutaj podkreślić, że dotyczy to jedynie szczepionki dopuszczonej na terenie Unii Europejskiej. Ponadto z kwarantanny zwolnione są osoby pobierające naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

ZOBACZ TAKŻE: PRZECIEKI: WIADOMO, KTÓRE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ PRZYWRÓCONE! „TO PEWNE”

Przypominamy, że do 28 lutego ilość osób znajdujących się w kasynie to nie więcej niż 1 osoba na 15 mkw. Należy także pamiętać o zachowaniu odległości między osobami minimum 1,5m. Ponadto w lokalu nie można spożywać posiłków i napojów. Nowe obostrzenia weszły w życie i dotyczą one także szczepień. Mianowicie po zaszczepieniu pacjentów z placówek opiekuńczo-leczniczych, kolejni w kolejce mają być pracownicy noclegowni, ogrzewalni, nauczyciele i pracownicy innych placówek pedagogicznych, w tym przedszkoli.

Zmiany zatwierdzone dzisiejszej nocy dotyczą również uzdrowisk. Okazuje się, że można z nich korzystać, jednak wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który będzie bezpłatny. Przypominamy również, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Z tego przepisu zwolniono osoby, które biorą udział konkursie na aplikację sędziowską i aplikację prokuratorską.

 

źródło: PAP, fakt.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.