Przecieki: wiadomo które obostrzenia zostaną przywrócone! „To pewne”

przecieki wiadomo które obostrzenia

Przecieki: wiadomo które obostrzenia zostaną przywrócone! Jak podają dziennikarze portalu RMF24.pl, którzy dotarli do nieoficjalnych jeszcze wieści – to już niemal pewne. Rząd zamierza mimo wszystko działać ostrożnie i ograniczyć działalność tych branży, które w zasadzie powinny mieć najmniejszy wpływ na polską gospodarkę. O jakie dokładnie instytucje chodzi? Ponadto znamy już dzisiejszy raport dotyczący nowych zakażeń – jak zwykle w poniedziałek, liczby są stosunkowo niskie. Szczegółowe dane prezentujemy w dalszej części tekstu.

Przecieki: wiadomo które obostrzenia zostanę przywrócone! „To pewne”

Poprzedni tydzień stał pod znakiem kolejnego wzrostu liczby dobowych zakażeń, które momentami przekraczały już nawet 8 tysięcy. Warto wspomnieć, że z Ministerstwa Zdrowia napływały głosy, iż liczba rzędu 10 tysięcy zakażeń na dobę wymusi powrót do niektórych obostrzeń. I choć takiego pułapu jeszcze nie udało się osiągnąć, nieoficjalnie mówi się, jakie branże zostaną na nowo zamknięte. Decyzja być może zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Do nieoficjalnych informacji dotyczących powrotu obostrzeń dotarli dziennikarze RMF24.pl. Jak czytamy w rzeczonym portalu, garść nowych wieści przekazał Krzysztof Berenda, którego doniesienia odnośnie obostrzeń zwykle się sprawdzały. Tym razem rząd chce zamknąć te branże, które powinny mieć w teorii najmniejszy wpływ na ogół gospodarki. Wśród nich wymienia się stoki narciarskie i część infrastruktury sportowej. Ponadto rząd ma zamiar zamknąć południowe granice kraju. Ich przekraczanie będzie możliwe jedynie z negatywnym testem na COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMATYCZNE NAGRANIE Z SAMOLOTU! PONAD 240 OSÓB NA POKŁADZIE PRZYGLĄDAŁO SIĘ TEMU ZE STRACHEM W OCZACH. JEST OŚWIADCZENIE LINII LOTNICZYCH – ZOBACZ WIDEO Z SZOKUJĄCEGO ZAJŚCIA!

Nowy raport zakażeń w Polsce – poniedziałek 22.02.2021 – typowy dla początku tygodnia spadek

Znamy już także najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Tym razem poinformowano o 3890 zakażeniach i 17 zgonach. 5959 osób uznano za wyzdrowiałe, przybyło także 17 344 szczepień. Goły okiem widać, że zwłaszcza liczby dotyczące zakażeń i zgonów są zdecydowanie mniejsze niż poprzednio. Warto jednak pamiętać, że niemal każdy poniedziałkowy raport tak wygląda, a wszystko „wraca do normy” zwykle od wtorku. Wychodzi więc na to, że dopiero jutro będzie wiadomo, w jakim kierunku tak naprawdę zmierzamy.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.