Nowe niepokojące zdjęcia satelitarne. Co teraz szykują Rosjanie? [FOTO]

nowe niepokojące zdjęcia satelitarne

Nowe niepokojące zdjęcia satelitarne obiegły sieć. Na ich podstawie po raz kolejny można przypuszczać, co planują Rosjanie. Ujęcia dostarczyła jak zwykle niezawodna amerykańska firma Maxar Technologies. BBC zwraca uwagę, że zarówno analiza zdjęć satelitarnych jak i doniesienia medialne jednoznacznie wskazują na kolejne gromadzenie się rosyjskich wojsk. Dzieje się to w przynajmniej trzech miejscach przy granicy z Ukrainą. Zauważono też kolejną kolumnę rosyjskich pojazdów wojskowych, która zmierza w kierunku Donbasu.

Nowe niepokojące zdjęcia satelitarne. Co teraz szykują Rosjanie? Niezawodna amerykańska firma Maxar Technologies prezentuje wymowne ujęcia

Firma Maxar Technologies jest bardzo aktywna od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie, choć warto pamiętać, że jeszcze zanim do tego doszło – w sieci pojawiały się satelitarne zdjęcia gromadzących się rosyjskich wojsk nieopodal Ukrainy, które pochodziły właśnie od Maxara. Teraz, gdy wydawało się, że Rosjanie wycofali się z głębi zaatakowanego kraju, amerykańska firma prezentuje kolejne fotografie, które mogą niepokoić. Widać bowiem na nich, że Rosjanie znów zaczęli gromadzić swoje siły nieopodal granic z Ukrainą.

Zwraca na to uwagę również stacja BBC, która wzięła pod uwagę zarówno doniesienia medialne, jak i właśnie zdjęcia satelitarne od Maxar Technologies. Zdaniem BBC, niepokojące ruchy rosyjskiego wojska są jednoznaczne. Portal RMF24.pl podaje, że zarówno eksperci jak i urzędnicy z Ukrainy spodziewają się zmasowanej ofensywy Rosjan, skierowanej na Donbas.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANY JASNOWIDZ PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ UKRAINIE. CZY SZYKUJE SIĘ TAM ATAK NUKLEARNY?!

Wzmożona aktywność rosyjskich sił lotniczych na lotnisku w Lipiecku

BBC zwraca uwagę na kilka ciekawych i ważnych faktów. Mianowicie, Rosja aktualnie gromadzi wojska w kilku konkretnych punktach: przede wszystkim w obwodach biełgorodzkim i woroneskim, ale też nieopodal miasta Matwiejew Kurhan w obwodzie rostowskim. To właśnie w tym ostatnim rejonie zlokalizowano sporą kolumnę wojskową, zmierzającą w kierunku Donbasu.

To jednak nie koniec. Większą aktywność rosyjskich sił lotniczych zaważono na lotnisku w Lipiecku (zachodnia Rosja). Aż dwukrotnie – w porównaniu z końcówką marca – zwiększono tam liczbę myśliwców i bombowców.

źródło: RMF24.pl, Twitter, BBC; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.