Rosyjscy żołnierze ukrywają się w szałasach – zdjęcia schronów pojawiły się w sieci!

Szałas rosyjskich żołnierzy

Ukraiński polityk Igor Negulewski opublikował w sieci informacje obnażające rosyjskich żołnierzy. Okazuje się, że część z nich ukrywała się i mieszkała we własnoręcznie zrobionych szałasach. Warunki panujące w schronach pozostawiają wiele do życzenia. Brak toalety i bieżącej wody przełożyło się na higienę panującą w rosyjskiej armii. 

Rosyjscy żołnierze ukrywają się w szałasach

Na Facebooku pojawiły się liczne zdjęcia, przedstawiające prowizoryczne schrony rosyjskich żołnierzy. Rosjanie zdecydowali się wykonać szałasy w pniach drzew. Ponadto wykorzystali znalezioną słomę oraz gałęzie i liście, by stworzyć sobie kryjówkę.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE NIEPOKOJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE. CO TERAZ ROBIĄ ROSJANIE? [FOTO]

Warto zauważyć, że brak wody i przede wszystkim toalety przełożył się na panujący w okolicy fetor i bród. O wszystkim poinformował ukraiński polityk Igor Negulewski, w którego poście czytamy:

„To nie żart. Ta kryjówka jest teraz pusta, ale wcześniej żyli w niej Rosjanie. Żyli w tej dziurze podczas okupacji. Teraz nasi żołnierze ich stąd przegonili. Jedli tu, spali, funkcjonowali, mieli tu też toaletę… Biorąc pod uwagę, że rosyjscy żołnierze dalej nie wiedzą, czym jest normalna toaleta, to dla nich ta nora była chyba pięciogwiazdkowym hotelem” – napisał na Facebooku Negulewski.

Sytuacja na Ukrainie

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku w godzinach porannych i była eskalacją konfliktu trwającego od 2014 roku. Trwa 49. dzień zaciętych walk na terenie naszych wschodnich sąsiadów. Waleczni Ukraińcy nie dają za wygraną i odpierają ataki brutalnych Rosjan, którzy decydują się na coraz to radykalniejsze kroki. Trudno nie wspomnieć o rzezi, która miała miejsce w Buczy. Podczas masowego mordu śmierć poniosło co najmniej 400 osób. To niestety nie koniec okrutnych wiadomości. Rosyjscy żołnierze korzystają bowiem z zakazanej broni i dopuszczają się kolejnych zbrodni. Atakują cywilów, zabijają dzieci, kradną i bombardują budynki mieszkalne.

Nie ma jednoznacznych informacji dotyczących strat poniesionych przez Ukrainę. Szacuję się jednak, że od 24 lutego w walkach na Ukrainie zginęło około 18 tys. rosyjskich żołnierzy.

 

 

źródło: facebook.com, zdjęcie – Facebook Igora Negulewskiego

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.