Mocna interwencja Policji w Zabrzu. Zatrzymany pił piwo „0%” [WIDEO]

mocna interwencja policji

Mocna interwencja Policji w Zabrzu. Sieć obiegło nagranie, które zbulwersowało wielu internautów. Widać na nim trzech policjantów, którzy – według niejednej relacji – w sposób brutalny zatrzymują mężczyznę. Całą sprawę podsyca fakt, że zatrzymany pił piwo. Okazało się ono jednak napojem bezalkoholowym. Czy jednak ono było podstawą do takiej interwencji? Poniżej można zobaczyć opublikowane w portalu Facebook nagranie, oraz informacje, jakie w tej sprawie zdecydowała się udostępnić policja.

Mocna interwencja Policji w Zabrzu. Zatrzymany pił piwo „0%” [WIDEO]

Dużo emocji w ostatnim czasie wzbudziło nagranie interwencji policji w Zabrzu. Widać na nim trzech funkcjonariuszy, którzy w zdecydowany sposób zatrzymują jednego mężczyznę. Wiele portali działania policji widziane na materiałach, określiło jako brutalne. Ostatecznie zatrzymanego udało się wsadzić do radiowozu. W całej sprawie ważną rolę odegrało jednak… bezalkoholowe piwo. Mianowice, według nagrywającego i towarzyszącej mu osobie, to właśnie ono miało być powodem zatrzymania. Puszkę po napoju pokazano blisko w kamerze i rzeczywiście nie ma wątpliwości, że mowa o piwie 0%.

W sieci – a konkretniej w portalu Facebook na grupie „Zabrze dla każdego” pojawiły się dwa nagrania. Jedno pokazuje interwencję policji, nagrywaną przez jednego ze świadków. Na drugim natomiast, które pochodzi z monitoringu, widać moment, na którym policjant popycha jednego z mężczyzn – tego, którego później zatrzymano. Wideo można zobaczyć poniżej (uwaga – wulgaryzmy):

ZOBACZ TAKŻE: MAGIA NAGOŚCI – POLSKA EDYCJA JEDNAK UKAŻE SIĘ W TELEWIZJI! PREMIERA JUŻ LADA MOMENT. KIEDY, GDZIE I O KTÓREJ OGLĄDAĆ?

Całą sprawę skomentował rzecznik policji. Nagranie wyrwane z kontekstu?

W portalu o2.pl można znaleźć komentarz rzecznika policji, który rzucił nieco inny obraz na całą sprawę. Jego zdaniem, materiały krążące w sieci są nieco wyrwane z kontekstu. Słowa mł. asp. Sebastiana Bijoka z policji w Zabrzu, które można znaleźć w „Zabrze Nasze Miasto” przytacza wspomniane o2.pl:

Mężczyzna rzeczywiście trzymał puszkę z napisem 0,0 procent, ale faktem jest, że był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie.

Policja dodała jeszcze:

Wobec 25-latka skierowany został wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia dotyczące używanie słów wulgarnych, nieobyczajnego wybryku oraz niestosowania się do poleceń policjantów.

źródło: o2.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.