Grób Krzysztofa Krawczyka wyposażony w nowe technologie – nowość na cmentarzu

Grób Krzysztofa Krawczyka

Wybitny artysta Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, natomiast 4 października zamontowano na cmentarzu pomnik. Jak się okazuje, Grób Krzysztofa Krawczyka zostanie wyposażony w nowoczesne technologie. Pojawi się panel fotowoltaiczny oraz odtwarzacz muzyki.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk, jeden z najwybitniejszych muzyków w historii Polski zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia 2021 roku. Informacja o śmierci artysty wstrząsnęła całym krajem. Przypomnijmy, że 23 marca Krzysztof trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Muzyk poinformował swoich fanów, że przechodzi chorobę łagodnie. 3 kwietnia wrócił do domu, a zaledwie 2 dni później zmarł.

ZOBACZ TAKŻE: CMENTARZE BĘDĄ ZAMKNIĘTE 1 LISTOPADA? WICEMINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE

Grób Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach. 4 października zamontowano pomnik na grobie artysty. Monument stworzony został z granitu symbolizującego moc i trwanie, natomiast kolor symbolizuje nadzieję. Na środku pomnika znajduje się sporych rozmiarów krzyż. Pomnik oficjalnie poświęcił bp Antoni Długosz, a cała ceremonia miała miejsce 16 października.

Jak się okazuje, pomnik artysty zostanie wyposażony w nowe technologie. Planowo ma znaleźć się nim głośnik, z którego słychać utwory – m.in. psalm Pan mym pasterzem, Barka czy Chciałem być marynarzem. Zaznaczono, że muzyka będzie puszczana cicho, aby nie przeszkadzać osobom odwiedzającym okoliczne groby.

Ponadto planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznej zasilającej reflektor oświetlający grób.

Pod kostką przeprowadzony jest przewód elektryczny, ponieważ nie ma tu na cmentarzu prądu. Albo za ołtarzem albo za grobem umieścimy małe ogniwo fotowoltaiczne, a pod ławką będzie reflektor, który przez całą noc będzie oświetlał pomnik, pojawi się światła, który będzie padał na grób, tak samo jak padał scenę podczas jego występów – zdradził menadżer Krzysztofa – Andrzej Kosmala, w rozmowie z Super Expressem.

Jak instalację elektryczną założymy, to będzie mały odtwarzacz, na którym będą nagrane na skrzypcach najpopularniejszych piosenek Krzysztofa (…) Muzyka będzie bardzo delikatnie puszczana, tak żeby nikomu nie przeszkadzało – dodał Kosmala.

źródło: facebook.com, o2.pl, plejada.pl, se.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.