Nowa, groźniejsza odmiana Omikronu odkryta. Trudny do wykrycia, bardziej zakaźny?

nowa groźniejsza wersja

Nowa, groźniejsza odmiana Omikronu odkryta! Pierwsze doniesienia mówią o tym, że jest on prawdopodobnie jeszcze bardziej zakaźny niż jego pierwsza wersja. W dodatku bardzo trudno go wykryć. Omikron BA.2 – jak podaje o2.pl – miał pojawić się już w przynajmniej 40 krajach. Roboczo nazywa się go „ukrytym omikronem”. New York Post pisze o pierwszych przypadkach nowej odmiany mutacji w USA.

Nowa, groźniejsza odmiana Omikronu odkryta. Trudny do wykrycia, bardziej zakaźny? Pierwsze doniesienia niepokoją

Omikron w dalszym ciągu „terroryzuje” cały świat. Jego skutki widać choćby w Polsce, gdzie każdej doby notuje się kolejne rekordy zakażeń. Teraz dzienne przyrosty nowych zakażeń wynoszą już ponad 50 tysięcy. Tak źle w naszym kraju jeszcze nie było od samego początku pandemii.

Tymczasem okazuje się, że na świecie odkryto kolejny wariant Omikronu. Roboczo nazwano go „ukrytym Omikronem”. Dlaczego? Głównie dlatego, że ta mutacja jest niebywale trudna do wykrycia. Mało tego – badacze uważają, że może być on jeszcze bardziej zakaźny, niż podstawowa wersja wirusa. Omikron BA.2 miał się pojawić już w przynajmniej 40 krajach, o czym pisze o2.pl.

Pierwsze doniesienia ekspertów niepokoją. Mówi się, że „nowy Omikron” staje się mutacją dominującą w Danii. Zdaniem ekspertów i badaczy, może on być bardziej wytrzymały na zbudowaną przez społeczeństwo odporność. Według New York Post, w Stanach Zjednoczonych jest już co najmniej 100 przypadków mutacji Omikron BA.2.

ZOBACZ TAKŻE: KRZYSZTOF JACKOWSKI O PRZYSZŁOŚCI POLSKI – „TO BĘDZIE KATAKLIZM”. BARDZO NIEPOKOJĄCA PRZEPOWIEDNIA NAJPOPULARNIEJSZEGO POLSKIEGO JASNOWIDZA. CO NAM GROZI? KIEDY TO SIĘ ZACZNIE?

WHO o nowej mutacji zmodyfikowanego Omikronu

Głos w sprawie nowo odkrytej odmiany Omikronu zabrało WHO. Co na jego temat powiedziała Światowa Organizacja Zdrowia? Jak na razie zwrócono uwagę, że wariant rozwija się w wielu krajach i rozprzestrzenia na całym świecie. Podkreślono także, że istnieje obawa, jakoby Omikron BA.2 był jeszcze bardziej zakaźny, niżeli szczep Omikron BA.1.

Nie mówi się jednak na razie o przebiegu choroby, którą ten wywołuje. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie on ciężki.

źródło: New York Post, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.