Niesamowite zjawisko uchwycone na kamerach – nagranie robi wrażenie! [WIDEO]

Niesamowite zjawisko

Media od kilku tygodni informowały o zbliżających się w kierunku Ziemi asteroidach i meteorach. Jak się okazuje, spadający meteor pozostawiający jasną łunę został zarejestrowany przez okoliczne kamery. Nagranie przedstawiające to niesamowite zjawisko trafiło do sieci.

Asteroidy zbliżające się do Ziemi

Naukowcy z całego świata regularnie i bacznie obserwują niebo. Badacze z JPL, czyli laboratorium napędu odrzutowego, w ostatnim czasie przekazali informacje o kilku obiektach niebieskich, których aktywność zauważono w pobliżu naszej planety. Obliczono ich potencjalną ścieżkę, odległość od Ziemi, a także prędkość, z którą się poruszają, co umożliwiło oszacowanie momentu, w którym znajdą się najbliżej naszej planety.

Warto zaznaczyć, że styczeń 2022 roku jest miesiącem, w którym wiele ciał niebieskich zbliży się do naszej planety stosunkowo blisko. Obserwatorzy nieba mogą zatem być świadkami licznych zjawisk. Przykładowo na dniach zbliżyła się do nas jedna z większych asteroid, których wymiary porównano do Big Bena. Obiekt miał około 103 m średnicy i widziany był najlepiej 11 stycznia. Kolejny z obiektów, czyli (7482) 1994 PC1 pojawi się stosunkowo blisko Ziemi już 19 stycznia i będzie to ostatni ze styczniowych obiektów.


ZOBACZ TAKŻE: TAK WYGLĄDA KOBIE Z NAJDŁUŻSZYMI NOGAMI NA ŚWIECIE

Niesamowite zjawisko uchwycone na nagraniu

Jak się okazuje, dobra widoczność spadających meteorytów i asteroid miała miejsce na Śląsku, Węgrzech oraz w Czechach. Meteor zwany również bolidem wpadł to atmosfery i nagrzał się do niezwykle dużej temperatury, po czym zaczął się spalać i świecić ogromnym blaskiem. Owemu zjawisku towarzyszy bardzo często również charakterystyczny dźwięk.

Okazuje się, że w wielu miejscach widoczność zjawiska była wręcz idealna. W sieci zaczęły pojawiać się nagrania, ukazujące spadający meteor. Poniższe wideo pochodzi z węgierskiej wioski Sokorópátka znajdującej się w północno-zachodniej części kraju, w pobliżu miasta Tét. To właśnie tam dostrzeżono ogromny blask oraz ciągnącą się za obiektem łunę.

 

 

źródło: youtube.com, planeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.