CDA Premium wchodzi w nowy rok z przytupem! Nowości filmowe na styczeń

cda premium wchodzi w nowy rok

CDA Premium wchodzi w nowy rok z przytupem! W serwisie pojawiły się kolejne nowości, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kinomanów. Interesujące zestawienie, które w CDA otwiera 2022 rok, znajdziecie poniżej.

CDA Premium wchodzi w nowy rok z przytupem! Nowości filmowe na styczeń. „Sokół z masłem orzechowym” (2019) – już dostępny [LINK]

Ten film Was poruszy i zachwyci. Zak, chłopak z zespołem Downa, ucieka z domu opieki, w którym mieszka, aby spełnić marzenie o byciu zawodowym zapaśnikiem. Jego trenerem przez przypadek zostaje drobny przestępca, Tyler. Panowie uciekają przed pościgiem, piją whisky, odnajdują Boga, łowią ryby. Przekonują Eleanor, pracownicę domu opieki, aby dołączyła do ich podróży. Niesamowita, lekka, ale przy tym budująca historia. Pokazuje, że osoby z zespołem Downa mogą mieć marzenia i pełnowartościowe życie. Doskonałe zdjęcia i gra aktorska. Shia LaBeouf, Dakota Johnson i Zack Gottsagen wykonali kawał dobrej roboty. My nie mamy
wątpliwości!

cda premium

„30 gramów” (2019) – już dostępny [LINK]

Samad jest członkiem policyjnej grupy antynarkotykowej. Aby powstrzymać handel nielegalnymi substancjami, on i jego koledzy zmuszeni są działać na granicy prawa. Samad poszukuje króla narkotyków, Nassera Khakzada. Ma nadzieję, że jego aresztowanie pomoże opanować narastający problem narkomanii. „30 gramów” to świetny irański kryminał. Pokazuje nie tylko świat przestępczy, ale także realia życia w Iranie. Mocno polecamy.

„Babeczki” (2020) – już dostępny! [LINK]

Sześć kobiet, sześć losów połączonych w jednej powieści. Historie bohaterek są pełne ironii, humoru, bólu, nienawiści i miłości. Opowiadają o mężach, kochankach, córkach, siostrach i dzieciach. Niektóre z tych historii mają szczęśliwe zakończenie. Inne, nie. Samo życie, oczami i wrażliwością kobiet, ale polecany także (a może zwłaszcza?) panom. Świetne czeskie kino!

cda premium

„W labiryncie” (2019) – premiera w CDA Premium niebawem!

Toni Servillo, Dustin Hoffman, Valentina Bellè. Przyznacie, że ten zestaw aktorski brzmi znakomicie. Wspomniana trójka, znakomity scenariusz, dobre zdjęcia i klimatyczna ścieżka dźwiękowa, zapowiadają kawał dobrego filmu. Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu,
niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Jedyny sposób, by złapać porywacza, to włamać się do umysłu Samanthy. Zaczyna się polowanie…

„Tajemnica Henriego Picka” (2019) – już dostępny online! [LINK]

To historia w starym, dobrym francuskim stylu. W bibliotece zostaje znaleziony rękopis powieści. Wiele wskazuje na to, że autorem jest pan Pick, zmarły dwa lata wcześniej pizzaiolo. Wdowa po zmarłym uważa, że jej mąż nie napisałby powieści. No i zaczyna się. Czy pan Pick prowadził podwójne życie? Kto faktycznie jest autorem powieści? Trochę komedii, trochę dramatu. A przede wszystkim uczta dla miłośników kina „tajemnicy”.

cda premium

„Ocalić i zginąć” (2018) – już dostępny! [LINK]

Frank jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Żonaty, ojciec małych dzieci, szczęśliwy mąż. Pewnego dnia ogień zwycięża. Frank budzi się w szpitalu i rozumie, że jego ciało zmieniło się na zawsze. Rozpoczyna się długa walka o powrót do życia. „Ocalić i zginąć” to opowieść o miłości i bohaterstwie. Poruszający, pełen emocji i bliski prawdziwemu życiu. Znakomity.

„Badland” (2019) – już dostępny w CDA Premium! [LINK]

Detektyw Matthias Breecher zostaje wynajęty, aby tropić największych zbrodniarzy wojny secesyjnej. Przemierzając Dziki Zachód w poszukiwaniu sprawiedliwości, spotyka pionierkę, która jest kimś więcej niż się wydaje. Westerny to zawsze ryzykowna propozycja. Ale zaryzykujemy. Ten został wyprodukowany w Polsce.
„Badland” podzielono na 4 rozdziały. Każdy kolejny buduje większe napięcie i dramaturgię. Dobra obsada i udany scenariusz. Polecamy!

cda premium balland

„Wiedźma” (2018) – dostępny online w CDA Premium! [LINK]

Licealistka z amnezją próbuje odkryć, co się z nią stało. Prowadzi ją to do dużych kłopotów. Na początku filmu dostajemy dramat o dojrzewaniu. Później „uderza” widza thriller science-fiction z widowiskowymi scenami akcji. Dobra fabuła, która obfituje w zwroty akcji. Bohaterowie są intrygujący i tajemniczy. Efekty specjalne fantastyczne. Świetna pozycja nie tylko dla wielbicieli kina azjatyckiego!

cda premium

ZOBACZ TAKŻE: PRZEPOWIEDNIA SIOSTRY ŁUCJI – WSKAZAŁA KONKRETNE POLSKIE MIASTA!

źródło: materiały prasowe CDA

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.