Zagadkowa śmierć naukowca pracującego nad szczepionką na koronawirusa. Wypadł z okna!

Zagadkowa śmierć naukowca

Zagadkowa śmierć naukowca pracującego nad szczepionką na koronawirusa! Do niepokojących wydarzeń doszło w sobotnią noc w Petersburgu. Wówczas na ulicy znaleziono ciało Aleksandra Kaganskijego. Mężczyzna rzekomo sam wypadł z okna swojego mieszkania, jednak policja znalazła na jego ciele ranę kłutą. 

Zagadkowa śmierć naukowca pracującego nad szczepionką na koronawirusa

Szczepionki na Covid-19 od początku budziły duże kontrowersje. Do mediów regularnie trafiają informacje na ich temat. Poznaliśmy już listę możliwych efektów ubocznych, dowiedzieliśmy się, że producent zrzekł się odpowiedzialności za ich działanie, a hakerzy wykradli dane firm Pfizer i BioNTech. Tym razem do mediów dotarła informacja, że nie żyje jeden z naukowców.

Aleksander Kaganskij to jeden z naukowców pracujących nad rosyjską szczepionką na koronawirusa. W sobotę na ulicy Zamszina w Petersburgu jego ciało znalazł sąsiad. Co więcej mężczyzna miał na sobie jedynie bieliznę. Zmarł w wieku 45 lat. Zagadkowa śmierć naukowca budzi duże podejrzenia, ponieważ na jego ciele znaleziono ranę kłutą, prawdopodobnie od noża. Ponadto Kaganskij rzekomo wypadł z okna własnego mieszkania, znajdującego się na 14. piętrze budynku. 

W ostatnią sobotę policja w Sankt Petersburgu została wezwana do mieszkania w centrum miasta. Zgłoszenia dokonała jedna z sąsiadek, która zauważyła leżącego pod blokiem mężczyznę. Jak się później okazało, Kagański przebywał u swojego znajomego podczas krótkiej wizyty, którą 45-latek zaplanował przy okazji powrotu do ojczyzny z Wielkiej Brytanii – poinformowała rosyjska stacja RBC.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA – CO TRZEBA WIEDZIEĆ? „NIEZWYKLE SILNIE ZMUTOWANY”

Zagadkowa śmierć naukowca wstrząsnęła całym krajem. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że w noc, kiedy zmarł naukowiec miało dojść do sprzeczki między nim a jego znajomym. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę, jednak ten wszystkiemu zaprzecza i zapewnia, że Aleksander popełnił samobójstwo. Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

Rosyjska agencja prasowa Interfax podaje, że Kaganskij był światowej sławy biologiem. W przeszłości pracował m.in. w laboratoriach w Petersburgu oraz Edynburgu, kierował również Centrum Medycyny Genomicznej we Władywostoku. Najbardziej znany był ze swojej pracy nad badaniami nad rakiem, był adiunktem we Władywostoku i spędził 13 lat pracując w Edynburgu w Szkocji. Pracował również na Uniwersytecie.

źródło: polsatnews.pl, nypost.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.