Niepokojące zachowanie pszczół w Polsce – rój obsiadł samochody! [FOTO]

Niepokojące zachowanie pszczół w Polsce

Niepokojące zachowanie pszczół! Rój obsiadł kilka samochodów znajdujących się na parkingu. Nie obyło się bez interwencji służb, które w odpowiedni sposób zajęły się owadami. Cała akcja trwała kilka godzin. 

Niepokojące zachowanie pszczół

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Kędzierzyn-Koźle, a dokładnie na parkingu miejscowej straży pożarnej. Rój pszczół obsiadł kilka znajdujących się tam samochodów. Właściciele aut nie kryli niepokoju, dlatego do akcji wkroczyły służby. Usuwanie owadów z pojazdów trwało kilka godzin.

W ostatnim czasie odwiedził naszą jednostkę rój pszczół. Oczywiście od razu strażacy się nim odpowiednio zajęli – czytamy na oficjalnym profilu KP PSP Kędzierzyn-Koźle.

Trudno jednoznacznie stwierdzić co było powodem zachowania pszczół, jednak warto omówić, co należy zrobić, jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: TEN OWAD Z LASU MOŻE ZABIĆ – JEDNA KROPLA JADU… [FOTO]

Czerwiec jest okresem, kiedy pszczoły mnożą się w ekspresowym tempie. Ponadto wzrost temperatur może przyczynić się do ich masowego przemieszczania. W przypadku napotkania roju pszczół, konieczne jest odpowiednie zachowanie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych użądleń. Warto zrezygnować z samodzielnej próby pozbycia się owadów i nie zbliżać się do roju. Należy zachować odległość minimum 20 metrów od pszczół. Pod żadnym pozorem nie wolno rzucać w nie przedmiotami, oblewać wodą lub środkami owadobójczymi.

Aby zniechęcić owady do zakładania kolonii, należy wiosną przeglądać szopy, poddasza, altanki i usuwać z nich zauważone zaczątki gniazd. Wszystkie otwory w budynku, którymi owady mogą się przedostać do środka warto zabezpieczyć siatkami ochronnymi – informują strażacy.

Chcąc pozbyć się owadów, warto skorzystać z profesjonalnych usług firm, specjalizujących się w dezynsekcji. W razie niepokojącego zachowania pszczół i bezpośredniego zagrożenia warto zadzwonić na telefon alarmowy 112. W niektórych przypadkach interwencje przeprowadzają strażacy. Dotyczy to sytuacji, kiedy istnieje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci lub osób o ograniczonej zdolności poruszania.

Straż Pożarna prowadzi działania ratownicze w związku z zagrożeniem ze strony owadów błonkoskrzydłych w obiektach, w których przebywają grupy dzieci oraz osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się tj. żłobkach, przedszkolach, szkołach, internatach, obiektach kolonijnych, szpitalach, ośrodkach zdrowia, przychodniach lekarskich itp. – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

 

źródło: instagram.com, facebook.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.