Rząd luzuje kolejne obostrzenia! Ważne wieści dotyczące wesel

rząd luzuje kolejne obostrzenia

Rząd luzuje kolejne obostrzenia! Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował istotne zmiany. Wejdą one w życie już od 6 czerwca tego roku. Znalazł się tam między innymi ważny zapis dotyczący organizacji wesel. To jednak nie koniec, bo pod koniec miesiąca mają zniknąć kolejne obostrzenia i limity. Liczba zakażeń nadal spada i sytuacja wydaje się coraz bardziej opanowana – nawet mimo tego, że mobilność społeczeństwa stale wzrasta.

Rząd luzuje kolejne obostrzenia! Ważne wieści dotyczące wesel, co zmieni się od 6 czerwca?

Kolejne obostrzenia poluzowane! Dziś odbyła się kolejna już konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazano bardzo dobre wieści – zwłaszcza dla osób, które w najbliższym czasie zamierzają organizować wesela. Podczas rzeczonej konferencji Adam Niedzielski nie krył optymizmu:

Sytuacja epidemiczna w Polsce ustabilizowała się. Odnotowujemy dalsze spadki dziennej liczby zakażeń i zajętości łóżek, mimo rosnącej mobilności Polaków. Dlatego przechodzimy do dalszego luzowania obostrzeń.

Przejdźmy jednak do konkretów. Jakie zmiany nastąpią tym razem? Od 6 czerwca leganie otwarte będą sale zabaw dla dzieci. Warto jednak pamiętać o limicie jednej osoby na 15m2. Tego samego dnia wrócą także konferencje, wystawy i targi. Tutaj obowiązywać ma taki sam limit. Najwięcej mówi się jednak o weselach. Mianowicie, tym razem limit dla biorących udział w wydarzeniu zwiększono z 50 na 150 osób. To znaczna zmiana. Dodatkowo do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione, co podkreślił Adam Niedzielski:

Do każdego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony m.in. w limitach hotelowych czy konferencyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: MURAŃSKI NIE ZWALNIA TEMPA! SZALONY PLAN NA NADCHODZĄCE WAKACJE – AŻ DWIE WALKI W KRÓTKIM ODSTĘPIE CZASOWYM?

Sytuacja ulega znaczącej poprawie z dnia na dzień. Dziś znów mało zakażeń

Najnowszy raport zakażeń pokazuje, że sytuacja rzeczywiści wygląda na opanowaną. W ostatniej dobie odnotowano 664 nowe przypadki zakażeń oraz 128 zgonów. Za wyzdrowiałe uznano natomiast 467 osób.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.