Niepokojące przesyłki z Chin dotarły do Polski – służby ostrzegają

Niepokojące przesyłki z Chin

Niepokojące przesyłki z Chin pojawiły się już w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Polsce. Do przypadkowych osób docierają paczki, których nigdy nie zamawiali. W środku znajdują się tajemnicze nasiona niewiadomego pochodzenia. Służby ostrzegają i apelują, aby pod żadnym pozorem ich nie sadzić. 

Niepokojące przesyłki z Chin dotarły już do Polski

Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pojawiły się tajemnicze paczki z Chin. Co ciekawe, dotarły do co najmniej 30 stanów, a najwięcej znalazło się w Teksasie. Niedługo później trafiły także do Europy, a dokładniej Portugalii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a nawet Polski. W środku znajdują się nasiona niewiadomego pochodzenia. Państwowy Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa wydał oficjalne oświadczenie, w którym ostrzega przed przesyłkami. Ponadto poinformowano co należy z nimi robić. Czytamy:

„W przypadku otrzymania takiej paczki i jej otwarciu należy nasiona zniszczyć. Z punktu zachowania bezpieczeństwa fitosanitarnego, najprostszą i możliwą także do samodzielnego wykonania metodą jest spalenie tych nasion – najlepiej w piecu domowym lub kominku, ewentualnie metalowym pojemniku np. wiaderku, aby zachować również warunki bezpieczeństwa przeciwpożarowego”.

ZOBACZ TAKŻE: CO DALEJ Z WESELAMI? ROZWAŻANA JEST REJESTRACJA WESEL,BĘDĄ KONTROLE

Internauci ustalili, że na opakowaniu widnieje napis „płatki złota”, co jest niezwykle podejrzane. Ponadto istnieje również szansa, że może być to akt bioterroryzmu, dlatego zaleca się nie otwierać saszetek. PIORiN poinformował, że nasiona mogą zawierać niebezpieczne szkodniki, grzyby, wirusy lub baterie. Sprawę można również zgłaszać na policję lub do zespołu zarządzania kryzysowego.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.