Co dalej z weselami? Rozważana jest rejestracja wesel, będą kontrole

co dalej z weselami

Co dalej z weselami? Wielce prawdopodobne, że wprowadzona zostanie tak zwana rejestracja wesel. Resort zdrowia przestrzega także przed ich wielkością – chodzi rzecz jasna o liczbę zaproszonych gości. Gdzieniegdzie pojawiają się także głosy, jakoby wesele miałby być krótsze – trudno jednak to sobie wyobrazić. Niektóre źródła podają, że jeszcze w tym tygodniu mają pojawić nowe wytyczne dotyczące właśnie organizacji wesel. Możliwe są także wzmożone kontrole w sklepach i marketach – tutaj chodzi o obowiązek ubierania masek lub przyłbic. Wszystko spowodowane jest wysoką liczbą nowych zakażeń, która utrzymuje się już od pewnego czasu.

Co dalej z weselami? Rozważa się rejestrację wesel, zapowiadane także wzmożone kontrole

Temat wesel powraca niczym bumerang. Wszystko przez sytuację z ostatnich dni, która nie napawa optymizmem. A to dlatego, że liczba nowych zakażeń wcale nie maleje, a w Polsce pojawiają się nowe ogniska koronawirusa. Niektóre z nich swój początek miały właśnie na weselach. To one są teraz postrzegane jako źródło potencjalnych masowych zakażeń, z czego zdaje sobie sprawę Ministerstwo Zdrowia. Na ten temat wypowiedział się nawet minister zdrowia Łukasz Szumowski – jego wypowiedź przytoczył portal onet.pl, my natomiast cytujemy ją poniżej:

Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel. Chodzi również o to, by zgłaszać listę gości. Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych.

ZOBACZ TAKŻE: REKORDOWE NARODZINY W PIEKARACH ŚLĄSKICH! NOWORODEK WAŻYŁ BLISKO 7 KILOGRAMÓW – TO DZIEWCZYNKA O IMIENIU MAJA

Rejestr wesel oraz wzmożone kontrole w sklepach – wszystko po to, aby zatrzymać rozwój epidemii

Zapowiadany przez wielu rejestr wesel ma jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję. W przypadku, gdy okaże się, że któryś z gości jest chory – wtedy łatwo będzie skontaktować się z innymi biesiadnikami. A jak dobrze wiadomo, czas i skuteczność działania, są niezbędne w walce z epidemią.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada także bardziej wzmożone kontrole w sklepach i marketach. A to dlatego, że wiele osób coraz bardziej lekceważy nakaz zasłaniania twarzy. Ci, którzy mają przeciwwskazania zdrowotne co do noszenia masek, proszeni są o ubieranie specjalnych przyłbic.

źródło: onet.pl, kobietawkrakowie.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.