Ostatnie chwile George’a Floyda – wstrząsające nagranie z policyjnych kamer

Ostatnie chwile George'a Floyda

Ostatnie chwile z życia George’a Floyda! Do sieci wyciekł filmik, w którym szczegółowo widać co wydarzyło się tuż przed tragedią. „Daily Mail” opublikował nagrania z policyjnych kamer, które dokładnie zarejestrowały całe zdarzenie. 

Ostatnie chwile George’a Floyda – wstrząsające nagranie

Prawie każdy policjant w Stanach Zjednoczonych jest wyposażony w kamerę, która dokładnie rejestruje wszystkie rozmowy oraz obraz. Opublikowane nagranie pochodzą z kamer Alexa Kuenga i Thomasa Lane’a, czyli policjantów, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze zaraz po zbliżeniu się do samochodu George’a niemalże od razu chwycili za broń i celowali nią w głowę Afroamerykanina. Dokładnie widać i słychać, że mężczyzna jest przestraszony, przeprasza i prosi, aby przestano do niego strzelać. Co więcej, Floyd zdradził wówczas, że niegdyś został już postrzelony. Niestety na nic zdają się jego prośby. Chwilę później mężczyzna zostaje prowadzony do radiowozu, jednak George nie chce do niego wsiąść i stawia opór. Tłumaczy, że się boi i ma klaustrofobię. Ponadto poprosił policjantów o uchylenie okna, na co oni nie wyrazili zgody. Za moment mężczyzna leży już na chodniku, duszony kolanem przez funkcjonariusza.


ZOBACZ TAKŻE: ZNANA PRZYCZYNA ŚMIERCI GOERGE’A FLOYDA. NIEZALEŻNE WYNIKI SEKCJI ZWŁOK

Przypomnijmy, że Derek Chauvin skuł kajdankami George’a, a następnie przez kilka minut przyciskał jego kark kolanem do ziemi. Nie zwracał uwagi na krzyki mężczyzny, który informował, że nie może oddychać. Trwało to dokładnie przez 8 minut i 46 sekund, przy czym przez ostatnie 3 minuty mężczyzna był nieprzytomny. Warto również zaznaczyć, że ucisk kolanem na kark jest w Minneapolis dozwoloną techniką obezwładniania.

Poniższy film ukazuje ostatnie chwile George’a Floyda, które zarejestrowały kamery funkcjonariuszy:

Zamieszki

Śmierć Afroamerykanina wywołała zamieszki nie tylko w Stanach Zjednoczony, ale i na całym świecie. Ludzie sprzeciwiali się brutalności policji wobec ciemnoskórych, co skutkowało wybijaniem szyb w komisariatach, spaleniem posterunku w Minneapolis, dewastowaniem sklepów i ogromnymi zniszczeniami.

Co więcej, 2 maja odbyła się akcja sprzeciwiająca się rasizmowi. Ludzie z całego świata publikowali w mediach społecznościowych czarne zdjęcia, dołączając hashtag #BlackoutTuesday lub #TheShowMustBePaused.

źródło: dailymail.co.uk

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.