Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Wojna wisi w powietrzu? [FOTO]

niepokojące doniesienia w ukrainy

Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Wojna już naprawdę wisi w powietrzu? O wszystkim dokładnie pisze portal o2.pl. Doniesienia medialne wydają się być naprawdę poważne i próżno szukać w nich optymizmu. Już od pewnego czasu dochodzą głosy, że Rosja oraz Białoruś gromadzą swoje wojska nieopodal Donbasu. W sieci pojawiło się wiele nagrań z transportu ciężkiego sprzętu artyleryjskiego. Tymczasem w Doniecku, w strategicznych punktach miasta, okna budynków zabezpieczane są workami z piaskiem. Znikają stamtąd też ważne dokumenty i archiwa.

Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Wojna wisi w powietrzu? Zatrważające obrazku wskazują na jedno…

Nadal bardzo niespokojnie jest na Ukrainie. Jeszcze przed kilkoma dniami światowe media informowały o wzmożonym ruchu wojsk przy tamtejszej granicy. Chodzi o obszar Donbasu. Sieć obiegły nagrania z transportem czołgów oraz wozów opancerzonych. Pojazdy miała należeń do Białorusi i Rosji.

Tymczasem mało optymistyczne wieści docierają z Doniecka. Wszystko wskazuje na to, że miejscowa ludność przygotowuje się na wojnę. Jak podaje RMF24.pl, przygotowywane są tam bunkry oraz szpitale. W placówkach medycznych zarządzono, aby zwolnić aż 60% łóżek. Do tego do porządku doprowadzane są schrony. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do 21 kwietnia. Według portalu Nowosti Donbasa, generalną mobilizację zarządzili separatyści, którzy kontrolują Donieck.

ZOBACZ TAKŻE: ŚMIERĆ MAGDALENY ŻUK – W SPRAWIE POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE, PROKURATURA ZNÓW PRZEDŁUŻA ŚLEDZTWO. DO AKCJI WKRACZA TAKŻE PATRYK VEGA. ZNANY REŻYSER ZAPOWIADA NAJWIĘKSZE INTERNETOWE DOCHODZENIE I CHCE WYJAŚNIĆ ZAGADKOWE ZDARZENIA Z EGIPTU

Z urzędów znikają ważne dokumenty i archiwa. Widok mrozi krew w żyłach

Jak donosi RMF24.pl, mobilizację widać także w budynkach administracji. Znikają z nich ważne dokumenty i archiwa. Wszytko w obawie przed ewentualnym przechwyceniem ich przez wrogie siły.

Z kolei o2.pl zwraca uwagę na zdjęcia, które pojawiają się w serwisach społecznościowych. Widać na nich między innymi wspomniane wcześniej worki z piaskiem. Zabezpieczają one okna w ważnych z punktu widzenia strategii budynkach.

źródło: RMF24.pl, o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.