Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Kamerzysty – youtuber upokorzył niepełnosprawnego chłopaka!

śledztwo ws. Kamerzysty

Na dniach w serwisie YouTube pojawił się kontrowersyjny film, w którym 18-letni chłopak decyduje się na serię niebezpiecznych zadań za pieniądze. Nagranie autorstwa znanego youtubera Kamerzysty obejrzało blisko pół miliona osób. Wkrótce na jaw wyszło, że upokarzany chłopak z filmu ma orzeczenie o upośledzeniu intelektualnym. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Kamerzysty.

Kontrowersje wokół Kamerzysty

Kamerzysta to cieszący się sławą, a także ogromną publiką youtuber. Swoją popularność zyskał dzięki filmom, których tematyka pozostawia wiele do życzenia, m.in. pozorował samobójstwo czy żartował z osób będących nosicielami wirusa HIV.

W ostatnich dniach opublikował nowy film, który oburzył internautów. Występuje w nim chłopak, który za pieniądze otrzymane od Kamerzysty decyduje się na serię niepokojących i niebezpiecznych wyzwań. Je ziemię, brudzi się błotem czy skacze z balkonu do kontenera na odpady. Wkrótce na jaw wyszło, że bohater filmu to 18-letni chłopak, który ma orzeczenie o upośledzeniu intelektualnym w stopniu lekkim. Sprawę nagłośniła kobieta, której chłopak niegdyś był podopiecznym w placówce wsparcia dziennego.

Ten po***, jak go nazywają na początku, jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu w domu się nie przelewało. Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? – tłumaczyła psycholog, której wychowankiem był 18-latni chłopak z filmu.

ZOBACZ TAKŻE: WYTATUOWAŁA GAŁKI OCZNE I STRACIŁA WZROK. PROBLEMÓW CORAZ WIĘCEJ, POTRZEBNA POMOC

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Kamerzysty

W sieci zawrzało, a internauci hurtem rozpoczęli zgłaszanie filmu. W tym momencie jest to już niemożliwe, ponieważ Kamerzysta ukrył wszystkie filmy na swoim kanale, przez co YouTube nie jest w stanie ich usunąć, a użytkownicy serwisu nie mogą ich zgłaszać.

Dziś nastąpił przełom w sprawie. Okazuje się, że prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. Kamerzysty z art. 207 Kodeksu karnego, dotyczącego znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy. Youtuberom za znęcanie się nad niepełnosprawnym chłopakiem grozi nawet 8 lat więzienia.

źródło: twitter.com, youtube.com, polsatnews.pl, onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.