Niepokojące doniesienia – Al-Kaida grozi Polsce? Jest ostrzeżenie

niepokojące doniesienia alkaida

Niepokojące doniesienia – Al-Kaida grozi Polsce? W sieci pojawiła się treść specjalnego ostrzeżenia. Jak czytamy w o2.pl, terroryści mają wzywać do zamachów, a ich głównym celem są mundurowi. Oprócz polskich policjantów, ostrzeżenie otrzymali także funkcjonariusze w innych europejskich krajach. Co więcej wiadomo w całej, trzeba przyznać – dość niepokojącej – sprawie?

Niepokojące doniesienia – Al-Kaida grozi Polsce? Jest ostrzeżenie

Do bardzo niepokojących informacji dotarł portal Wirtualnej Polski. O wszystkim pisze także o2.pl. Wynika z nich, że Al-Kaida szykuje się do zamachów na mundurowych. Na celowniku terrorystów pojawiła się również Polska. Specjalne ostrzeżenie mieli otrzymać policjanci w całej Europie – w tym także w Polsce.

Informację o groźnych zamiarach Al-Kaidy do państw Unii Europejskiej przesłała agencja FRONTEX. Jak czytamy w o2.pl, FRONETEX odpowiada za współpracę operacyjną wśród państw UE na granicach zewnętrznych. Agencja stworzyła specjalną notatkę ostrzegawczą. Zawarto tam informacje o planowanych zamachach i niebezpieczeństwie, jakie może grozić policjantom w całej Europie. Ostrzeżenie do polskich policjantów dotrzeć miało dokładnie 6 maja. Fragmenty jego treści pojawiły się na o2.pl, my natomiast cytujemy je poniżej:

Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich.

ZOBACZ TAKŻE: TO SIĘ NAPRAWDĘ DZIEJE! MARCIN NAJMAN POWRÓCI DO RINGU SZYBCIEJ NIŻ KTOKOLWIEK MYŚLAŁ?! NIE ZGADNIECIE, KOGO WYZWAŁ NA POJEDYNEK. WIADOMO JAKIE PIENIĄDZE OFERUJE SWOJEMU RYWALOWI. WSZYSTKO NA PROŚBĘ FANÓW, KTÓRZY WZYWALI DO TEGO POJEDYNKU [WIDEO]

Szczegółów nie ujawniono publicznie – chodzi bowiem o bezpieczeństwo policjantów. Komentarz rzecznika Komedy Głównej Policji, Mariusza Ciarki

Co istotne, cytowany powyżej fragment notatki to nie jej całość. Pełnej treści nie udostępniono jednak mediom – chodzi tutaj o kwestie bezpieczeństwa mundurowych. Całą sprawę na łamach Wirtualnej Polski skomentował jeszcze rzecznik Komedy Głównej Policji, Mariusz Ciarka:

Bezpieczeństwo polskich policjantów jest dla nas absolutnym priorytetem i im skromniej wypowiadamy się co do szczegółów w zakresie środków bezpieczeństwa, tym większe bezpieczeństwo możemy zagwarantować.

źródło: o2.pl, Wirtualna Polska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.