Nieoficjalnie: to musi stać się w czwartek, aby rząd ogłosił lockdown na całą Polskę

najwyższy rzadki stopień

Nieoficjalnie: to musi stać się w czwartek, aby rząd ogłosił lockdown na całą Polskę! Do bardzo ważnych i niemal pewnych informacji dotarli dziennikarze RMF24.pl. Wszystko ustalił Krzysztof Berenda, który do tej pory niemal nigdy się nie mylił, gdy podawał takie wieści. Jak się okazuje, „dniem sądu” będzie czwartek. Jeśli tego dnia liczba zakażeń przekroczy pewną liczbę, którą na ten moment ustalili rządzący – ogłaszane będą obostrzenia obejmujące cały kraj. Wiadomo jak mogą wyglądać. Ile natomiast potrwają?

Nieoficjalnie: to musi stać się w czwartek, aby rząd ogłosił lockdown na całą Polskę

Bardzo ważne i interesujące wieści związane z epidemią koronawirusa pojawiły się dzisiejszego poranka. Jeszcze wczoraj głośno było o konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której ostrzegał przed wprowadzeniem obostrzeń nie tylko regionalnych, ale w całym kraju. Rządzący podkreślali jednak, że wszystko zależy od tego, jak sytuacja będzie wyglądać w dniach najbliższych. Teraz już wiadomo nieco więcej.

Do nieoficjalnych informacji dotarł Krzysztof Berenda. Dziennikarz RMF24.pl podczas pandemii zasłynął z przekazywania bardzo sprawdzonych informacji, zanim te oficjalnie potwierdzało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym można z dużą dozą prawdopodobieństwa sądzić, że i tym razem stanie się podobnie. Co zatem musi stać się w czwartek, aby lockdown ogarnął całą Polskę? Według RMF24.pl – liczba zakażeń tego dnia musi przekroczyć liczbę 25 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: NA DNIACH BARDZO WAŻNA DECYZJA RZĄDU. CHODZI O SYTUACJĘ DOTYCZĄCĄ KORONAWIRUSA. ZNAMIENNE SŁOWA MINISTRA ZDROWIA, ADAMA NIEDZIELSKIEGO. CZEGO MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ?

Znamy najnowszy raport zakażeń z 16 marca – sporo zgonów

Znany jest już także dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia o nowych przypadkach zakażeń oraz statystki zgonów. Według MZ, dnia 16 marca mamy 14 396 nowych przypadków oraz 372 zgony. 293 osoby, które zmarły, cierpiały na choroby współistniejące. Wyzdrowiało 12 709 osób. Informacje na RMF24.pl podają, że aktualnie w Polsce szczepionkę przyjęło 4 530 783 osób.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.