A jednak! Rząd na dniach ogłosi ważną decyzję, sytuacja się pogarsza

majówka 2021 jakie obostrzenia

A jednak! Rząd na dniach ogłosi bardzo ważną decyzję. Wszystko przez to, że sytuacja związana z koronawirusem stale się pogarsza. Dziś, choć zakażeń – jak zwykle w poniedziałkowym raporcie – jest mniej, to w porównaniu z tym co widzieliśmy przed tygodniem, znów zanotowaliśmy znaczny wzrost. Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski już otwarcie mówił o krajowym lockdownie. Rząd przez dwa kolejne dni będzie obserwować trend koronawirusa i podejmie decyzję – albo kolejne obostrzenia regionalne, albo obostrzenia na cały kraj.

A jednak! Rząd na dniach ogłosi bardzo ważną decyzję, sytuacja stale się pogarsza

Niestety, sytuacja związana z koronawirusem nie ulega poprawie. I choć dzisiejszy raport obfitował w nieco mniej zakażeń niż choćby w poprzednich kilku dniach – nie ma powodów do optymizmu. A to dlatego, że poniedziałkowe raporty zwykle są nieco niższe. Tymczasem i tak widać poważny wzrost liczby nowych zakażeń względem poprzedniego poniedziałku.

Na konferencji prasowej niezbyt dobrą sytuację podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. I tak jak można było przypuszczać – wspomniał po raz kolejny o możliwych ogólnokrajowych obostrzeniach. Jeśli sytuacja w najbliższych dniach nie będzie się zmieniać lub pogarszać, czeka nas właśnie taki scenariusz. Wprowadzenie kolejnych regionalnych obostrzeń, mając na uwadze zbliżające się święta, może okazać się niewystarczające. Niedzielski na konferencji mówił:

Jeżeli będziemy mieli do czynienia z przyśpieszeniem dynamiki zakażeń, będą decyzje o obostrzeniach w całym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: DOROŚLI W HOLANDII ROZBIORĄ SIĘ PRZED DZIEĆMI W PROGRAMIE TELEWIZYJNYM. NA PUBLICZNEGO NADAWCĘ SPADŁY GROMY, JEST PETYCJA, KTÓRA UZYSKAŁA JUŻ 100 TYSIĘCY PODPISÓW

Kiedy decyzja o obostrzeniach w całym kraju?

Kiedy może zapaść decyzja o ewentualnym ogólnopolskim lockdownie lub kolejnych regionach, w których pojawią się obostrzenia? Prawdopodobnie najpóźniej w czwartek rząd ogłosi ostateczną decyzję. Do tego czasu monitorowane będą poszczególne wykresy przedstawiające ewentualne wzrosty zakażeń i sytuację w szpitalach.

Adam Niedzielski na konferencji prasowej Adam Niedzieli mówił jeszcze:

Najtrudniejsza sytuacja dotycząca liczby zakażeń jest w woj. objętych dodatkowymi obostrzeniami. Województwa, w których sytuacja jest równie trudna to: kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.