Prezydent Andrzej Duda szuka ochroniarzy. Wiadomo ile płaci!

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda, a raczej jego kancelaria, poszukuje firmy ochroniarskiej, która będzie miała za zadanie zabezpieczać posiadłość w Ciechocinku. Trzeba przyznać, że w grę wchodzą niemałe pieniądze. Przetarg na ochronę domu głowy państwa został już ogłoszony. Zobaczcie, o jakich kwotach mowa!

Rezydencja w Ciechocinku sięga historią do czasów II RP. Ma powierzchnię 778 mkw i stoi na działce o powierzchni 7268 mkw. W tym historycznym budynku od 2018 roku można było oglądać wystawę „Niepodległa. Ojcowie Niepodległości”. Znajduje się tam również mnóstwo pamiątek po prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy przedstawiające działalność poprzednich prezydentów naszego kraju.

„Ciechocinek, jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, oprócz walorów klimatycznych i leczniczych, posiada ciekawą architekturę i obiekty o historycznym rodowodzie. Jest wśród nich rezydencja Prezydenta RP. Odrestaurowany i pieczołowicie wyremontowany, Dworek Prezydenta RP mieści dzisiaj pamiątki po Prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy czasowe przedstawiające działalność prezydentów”- czytamy na portalu Interia.

Zobacz również: Ile zarabia ochroniarz? To bardzo niewdzięczny zawód

Prezydent Andrzej Duda szuka ochroniarzy!

Po tym, jak rezydencja prezydenta została odnowiona i wyremontowana, przyszedł moment, aby znaleźć firmę ochroniarską. Kancelaria prezydenta właśnie ogłosiła przetarg, a do obowiązków firmy, która go wygra, będą należały podstawowe zadanie tj. ochrona przed kradzieżą cennych przedmiotów, zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym, prowadzenie ksiąg ewidencji i dokumentacji ochronnej oraz podejmowanie interwencji.

Ile zarobi zwycięzca przetargu?

Zwycięzca przetargu ochronę obiektu miałby rozpocząć od 1 kwietnia 2021 roku. Umowa trwa do 1 lutego 2023 roku. Kancelaria Prezydenta na ten cel przeznaczyła kwotę 436 253,74 zł brutto, co w przybliżeniu daje kwotę niemal 20 tys. zł. miesięcznie.

Jak podaje portal Interia, który skontaktował się z osobą zajmującą się branżą ochroniarską, pracownik ochrony za godzinę pracy może liczyć na kwotę powyżej 30 zł. Firma na pewno nie straci i zapewne wspomoże się Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

„Kwota, jaką zarobią ochroniarze, wynosi ok. 33 zł za godzinę. Firma nie straci, do tego weźmie pewnie z PFRON”

Co więcej, w dokumentacji pojawił się również zapis o dodatkowych 240 godzinach na służbie. Niemniej jednak jest to czas na interwencje załogi samochodu, które są niezwykle rzadkie.

Źródło: Interia.pl, Instagram