Niemal 7-kilogramowa dziewczynka przyszła na świat w Piekarach Śląskich

7-kilogramowa dziewczynka

Niemal 7-kilogramowa dziewczynka przyszła na świat w Piekarach Śląskich! Choć do rekordu Polski jeszcze nieco brakuje, wśród dziewczynek próżno szukać rywali dla takiego rezultatu. Jak podaje portal RMF24.pl, maluch ma 66 centymetry wzrostu i dokładnie 6 kilogramów i 860 gramów wagi. Najważniejszy jest jednak fakt, że Maja – gdyż tak nazwano dziecko, oraz jej mama, czują się bardzo dobrze. Miejscowy personel jest pod wrażeniem i nie ma wątpliwości, że to największe dziecko, jakie urodziło się w Piekarach Śląskich.

Niemal 7-kilogramowa dziewczynka przyszła na świat w Piekarach Śląskich

Niezwykłe narodziny miały miejsce w Piekarach Śląskich, o czym informuje portal RMF24.pl. Skąd jednak ich niezwykłość? Wszystko dlatego, że na świat przyszło niesamowicie duże dziecko, które w dodatku okazało się być dziewczynką. Maja – bo tak jej na imię, jest już znana niemal w całej Polsce. Krajowe media od wczoraj rozpisują się o wymiarach i wadze dziewczynki – te bowiem są niespotykane.

Jak się okazuje, dziewczynka przychodząc na świat ważyła blisko 7 kilogramów. Już teraz wiadomo, że to rekord kraju wśród dziewczynek. Dokładne parametry, jakie uzyskała Maja, to 6 kilogramów i 860 gramów, a także 66 centymetrów.

ZOBACZ TAKŻE: FAME MMA 7 – OGROMNE ZAMIESZANIE NA PIERWSZEJ OFICJALNEJ KONFERENCJI! MARCIN NAJMAN PO RAZ PIERWSZY WYPROWADZONY Z RÓWNOWAGI, ALE TO JEGO RYWAL MUSIAŁ BYĆ POWSTRZYMYWANY PRZEZ OCHRONĘ! BĘDĄ DWIE WALKI POŻEGNALNE EL TESTOSTERONA

Dziewczynka i jej mama czują się dobrze. Rekord Polski niezmiennie należy do Kacpra ze Szczecina

Dziecko na świat przyszło za pomocą cesarskiego cięcia, co przy takich rozmiarach dziecka, jest niemal nieuniknione. Warto jednak dodać, że zarówno Maja, jak i jej mama, czują się dobrze. To zdecydowanie dobra informacja.

Wielu zastanawia się natomiast, ile ważyło najcięższe dopiero co urodzone dziecko w Polsce, jeżeli rekord i tak nie należy do dziewczynki z Piekar Śląskich. Spieszymy z odpowiedzią – jak na ten moment, rekordzistą jest Kacperek, który na świat przyszedł w Szczecinie. Chłopiec tuż po narodzinach ważył 7 kilogramów!

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.