500 plus w formie bonu cyfrowego? – „To droga, którą rząd chce podążać”

500 plus w formie bonu

500 plus w formie bonu cyfrowego? Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem money.pl  została zapytana o możliwość wypłacania 500 plus w formie wyprawki. Zdradziła, że jest to droga, za którą rząd chce podążać. Wypowiedź ta wzbudziła wiele kontrowersji. Głos w sprawie zabrali przeciwnicy jak i zwolennicy zmiany, jednak czy jest to rzeczywiście możliwe?

500 plus w formie bonu cyfrowego

Zmiana formy wypłacania należności z tytułu programu 500 plus wzbudza niemałe kontrowersje. W piątek Jadwiga Emilewicz w rozmowie z money.pl wyznała, że rząd dąży do rozliczeń w formie bonu cyfrowego. Powodem takiego pomysłu ma być sukces funkcjonowania bonu turystycznego, potocznie nazywanego 500 plus na wakacje. Są to pieniądze, które rodziny otrzymują na każde dziecko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na wyjazd urlopowy. Są one dostępne jedynie w formie bonu elektronicznego aktywowanego przez platformę PUE ZUS. Jest to zapewnienie władz, że pieniądze są pożytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.


ZOBACZ TAKŻE: POLACY JUŻ SPRZEDAJĄ SWOJE BONY TURYSTYCZNE – W SIECI MOŻNA ZNALEŹĆ OGŁOSZENIA

Z kolei minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że nie jest to prawda.

Świadczenie wychowawcze nadal będzie wypłacane rodzinom w formie pieniężnej. (…) Od początku uruchomienia programu pozostawiamy rodzinom decyzje, jak mają wydawać świadczenie wychowawcze. Podkreślamy autonomię rodzin, niczego nie narzucamy, to rodziny wiedzą najlepiej, na co przeznaczyć świadczenie, jakie potrzeby ich dzieci są najbardziej pilne” – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała.

Co więcej, ze strony minister padły zapewnienia, że wszystkie rodziny pobierające świadczenia mogą być spokojne, ponieważ nie rozpoczęły się żadne prace sugerujące, że rząd chce wprowadzić owe zmiany.

O sprawie postanowiła wypowiedzieć się również Beata Szydło:

wiadomosci.radiozet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.