Niedzielski wskazał termin. Wtedy koniec z maseczkami!

wtedy koniec z maseczkami

Niedzielski wskazał termin, kiedy prawdopodobnie noszenie maseczek przestanie być konieczne! Na takie wieści czekało wielu Polaków. Okazuje się, że jesteśmy już naprawdę blisko nie tylko zniesienia maseczek, ale także wielu innych restrykcji. Minister zdrowia o wszystkim mówił w rozmowie z „Faktem”. Jego słowa przytacza portal RMF24.pl. Jego zdaniem, piąta fala zacznie wygaszać się bardzo szybko, bo już w najbliższych tygodniach.

Niedzielski wskazał termin. Wtedy koniec z maseczkami!

Minister zdrowia wlał sporo optymizmu w serca rodaków. Chodzi rzecz jasna o pandemię i jej ewentualny kres. Po zapowiedziach szefa resortu zdrowia można odnieść wrażenie, że jesteśmy na naprawdę dobrej drodze, aby wyjść z okresu obostrzeń i niepewności.

Jak czytamy w RMF24.pl, Adam Niedzielski w rozmowie z „Faktem” miał przyznać, iż będzie rekomendować odrzucenie obecnie panujących restrykcji. Ma to nastąpić w najbliższych tygodniach. Właśnie w nich wygaszać ma się piąta fala, której szczyt zakażeń właśnie powoli omijamy. Dla „Faktu” Niedzielski mówił:

Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji.

Właśnie wtedy może zniknąć nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. W RMF24.pl czytamy, że noszenie maseczek będzie zalecane jedynie dla osób, które czują, że zmagają się z jakąś infekcją. Portal cytuje wypowiedź ministra zdrowia:

Zostaną one z nami, ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANY JASNOWIDZ PODAŁ DATĘ WYBUCHU WOJNY Z ROSJĄ! ZATRWAŻAJĄCA WIZJA MOŻE SIĘ SPEŁNIĆ JUŻ LADA DZIEŃ. CZY ZNÓW OKAŻE SIĘ ON NIEOMYLNY?!

Znamienne słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: „mamy początek końca pandemii”

Uwagę zwracają dzisiejsze słowa ministra zdrowia. Adam Niedzielski powiedział wprost, że zbliżamy się do końca pandemii. Na specjalnej konferencji prasowej mówił:

W tej sytuacji jestem optymistą. Mamy początek końca pandemii. To jest oczywiście bardzo poważna deklaracja, ale patrząc na charakterystykę pandemii w innych krajach, które przed nami odczuwały apogeum piątej fali i znoszą już w tej chwili restrykcje, to jest scenariusz, który nas czeka.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.