Niedzielski: „w kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty zakażeń”

taka ma być kolejna fala

Niedzielski: „w kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty zakażeń”. Minister zdrowia wlał niepokój w serca Polaków swoim stanowczym wpisem w serwisie Twitter. Wszystko poparł modelami, które jasno wskazują, że już teraz powoli zaczynamy notować wyższą aktywność wirusa. Adam Niedzielski dodał także, że stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość. Jego słowa brzmią zdecydowanie i jasno. Czy właśnie zaczyna spełniać się scenariusz, o którym tak wiele się mówiło?

Niedzielski: „w kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty zakażeń”

Coraz więcej niepokoju budzą zapowiedzi ekspertów i osób z rządu, które dotyczą kolejnej już, czwartej fali zakażeń koronawirusa. Już od jakiegoś czasu mówi się, że wszystko ma nastąpić z końcem sierpnia lub na początku września. Największe przyrosty nowych przypadków mogą natomiast pojawić się w okolicach października.

Sam główny doradca premiera ds. epidemii – prof. Andrzej Horban mówił otwarcie, że kluczowe decyzje zapadać będą właśnie na przełomie sierpnia i września. Dodatkowo przyznał, że bardzo możliwy jest powrót niektórych obostrzeń:

Kluczowe w podejmowaniu decyzji będą dane z końca sierpnia i początku września.

Tymczasem niepokojące wieści na swoim Twitterze opublikował minister zdrowia, Adam Niedzielski. We wpisie przyznał, że o stabilizacji – powoli bo powoli – ale możemy zapominać. Mało tego, już teraz w porównaniu z poprzednim tygodniem, notujemy wzrost zakażeń:

ZOBACZ TAKŻE: POSZUKIWANIA JACKA JAWORKA NADAL TRWAJĄ – WIDZIANO GO NAD JEZIOREM?! POJECHAŁA TAM POLICJA, WIADOMO CO UDAŁO SIĘ USTALIĆ

W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13% wzrost średniej liczby zakażeń.

Jak widać w powyższym wpisie z Twittera ministra zdrowia, wzrosty średniej liczby zakażeń są już widoczne. Aktualnie, w porównaniu z poprzedni tygodniem, mamy lekki trend rosnący. Konkretniej rzecz ujmując, mowa o 13% wzroście średniej liczby zakażeń.

Do tego, wskaźnik reprodukcji wirusa znów ma wartość 1.

źródło: Twitter, bankier.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.