Niedziele handlowe w grudniu – sklepy otwarte w każdą niedzielę?

niedziele handlowe w grudniu

Niedziele handlowe w grudniu – sklepy otwarte w każdą niedzielę? Bardzo interesujące wieści na łamach swojego portalu opublikowało RMF24.pl. Jak się okazuje, niewykluczone jest, aby wszystkie niedziele nadchodzącego miesiąca były tak zwanymi niedzielami handlowymi. Oznaczałoby to między innymi otwarte centra handlowe przez 7 dni w tygodniu. Oczywiście pod warunkiem, że zniesione zostaną aktualnie panujące obostrzenia. Na RMF można przeczytać: „Trwają rozmowy na temat niedziel handlowych w grudniu z pracodawcami, pracownikami i związkami zawodowymi„.

Niedziele handlowe w grudniu – sklepy otwarte w każdą niedziele? Trwają rozmowy!

Niedziele handlowe i niehandlowe to temat, który od dawna elektryzuje polskie społeczeństwo. Tym bardziej teraz, gdy ze względu na obostrzenia związane z epidemią wiele sklepów, zwłaszcza w centrach handlowych jest nieczynnych. Jak się jednak okazuje, wszystko może zmienić się już w grudniu. Jak dobrze wiadomo, obecne obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do 29 listopada. Co jednak dalej?

Podczas gdy wiele osób zastanawia się, czy galerie zostaną w ogóle znów otwarte – okazuje się, że debata dotyczy tego, czy otwarte będą w każdą niedzielę! Interesujące informacje w tej sprawie na łamach swojego portalu opublikowało RMF24.pl.

Jak powiedziała sama Olga Semeniuk, a więc wiceminister rozwoju, pracy i technologii:

Trwają rozmowy na temat niedziel handlowych w grudniu z pracodawcami, pracownikami i związkami zawodowymi.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE PLANY TRUMPA – O KROK OD III WOJNY ŚWIATOWEJ! CHODZI O ATAK NA IRAN, A KONKRETNIEJ NA TAMTEJSZE OBIEKTY NUKLEARNE

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Olga Semeniuk: istnieją dwa scenariusze dotyczące zakazu handlu w niedzielę

Na RMF24.pl można przeczytać o dwóch ewentualnych scenariuszach na grudzień tego roku w kontekście handlu w niedzielę. O wszystkim wcześniej na łamach Money.pl miała mówić wspomniana wcześniej wiceminister Semeniuk.

Według niej, jeden scenariuszy zakłada wprowadzenie jednej dodatkowej niedzieli handlowej przed świętami – właśnie w grudniu. Jest jednak jeszcze jeden, interesujący pomysł. Mianowicie, cały przepis o zakazie handlu w niedzielę, mógłby zostać zniesiony do końca trwania epidemii. Z pewnością wielu przedsiębiorców byłoby za takim rozwiązaniem.

Jednakże, na obecnym etapie trudno jeszcze stwierdzić, jaką decyzję rzeczywiście podejmie rząd. Sytuacja może bowiem zmienić się z dnia na dzień, zwłaszcza teraz, gdy nadal notujemy wysokie liczby związane z nowymi zakażeniami koronawirusem i przede wszystkim zgonami.

Co ciekawe, rząd ma dokonać wszelkich starań, aby gospodarka ruszyła jeszcze przed świętami. Właśnie wtedy przedsiębiorcy notują zwykle największe przychody.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.