Mogli zapobiec tragedii – woleli mieć fajne nagranie. Wypadek w Koszalinie [WIDEO]

mogli zapobiec tragedii

Mogli zapobiec tragedii – woleli mieć fajne nagranie! W sieci opublikowano zaskakujące nagranie obrazujące wypadek, jaki miał miejsce w Koszalinie. Największą uwagę zwraca tu jednak zachowanie osób jadących za ciężarówką i nagrywających całe zajście. Zamiast ostrzec o niebezpieczeństwie, świadkowie skupili się na zarejestrowaniu niecodziennej sytuacji. Internauci nie pozostawili na nich suchej nitki. Poniżej prezentujemy bulwersujące i budzące sporo kontrowersji nagranie.

Mogli zapobiec tragedii – woleli mieć fajne nagranie. Kontrowersje wobec wypadku w Koszalinie

W ostatnim czasie nagrania z kamerek samochodowych cieszą się ogromną popularnością. Ludzie ochoczo oglądają przeróżne, często niebezpieczne sytuacje nagrane na polskich – i nie tylko – drogach. Jednakże, jak pokazuje najnowszy przykład, momentami chęć posiadania jedynego w swoim rodzaju nagrania, przewyższa zdrowy rozsądek. Tak było w Koszalinie, gdzie świadkowie niebezpiecznej sytuacji, zamiast reagować i zapobiec tragedii, woleli wszystko biernie obserwować i nagrywać.

W sieci pojawiło się następujące nagranie:

Wideo opublikowano między innymi w portalu YouTube na kanale Radio Poznań. Momentalnie znalazło się ono jednak także w portalu polskiedrogi-tv.pl, który słynie z tego typu tematyki, gromadząc ogromną ilość takowych zajść.

Co przede wszystkim zwraca tutaj uwagę? Głównie fakt braku reakcji osób, które wszystko obserwowały i nagrywały. Jak widać na materiale, świadkowie zdarzenia za ciężarówką z podniesionym wysięgnikiem jechali stosunkowo długo. Wszystko widzieli natomiast na pewno jeszcze przed rozpoczęciem nagrania. Ich reakcja – a raczej jej brak – jest skandaliczny.

ZOBACZ TAKŻE: NIEDZIELE HANDLOWE W GRUDNIU – ZAPOWIADA SIĘ PRZEŁOM? JEST SZANSA, ŻE SKLEPY BĘDĄ OTWARTE W KAŻDEGO DNIA TYGODNIA. RZĄD ROZWAŻA DWA WARIANTY

Bardzo mocne reakcje na wideo – internauci oraz znane osobistości nie gryzą się w język

Powyższe wideo, prezentujące niecodzienne zajście w Koszalinie, w swoich mediach społecznościowych opublikowała strona Emil TV, należąca do prowadzącego w przeszłości programy telewizyjne w kanale TVN Turbo (między innymi seria pod tytułem „Emil na tropie fotoradarów”).

Wszystko okraszono bardzo mocnym komentarzem autora postu. Emil pod nagraniem napisał (pisownia oryginalna):

Co PIER…..E ZDZICZENIE, zamiast zatrąbić, wyprzedzić, dać jakiś, JAKIKOLWIEK SYGNAŁ, to PARKA IDIOTÓW, ma radochę, robi VIDEO / w takiej sytuacji powinni w 100% zapłacić za tą szkodę i to z własnej kasy, plus zatrzymane na 10 lat PJ (przyp. prawo jazdy), strach z takimi nieomylnym baranami być w jednym czasie, na jednej drodze.

źródło: YouTube, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.