Szokujące plany Trumpa – o krok od wywołania III Wojny Światowej!

szokujące plany trumpa

Szokujące plany Trumpa! O sensacyjnych zamiarach obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych informował na swoich łamach New York Times. Szczegóły dotyczące planów ustępującego ze stanowiska Donalda Trumpa ujawnia także portal o2.pl. Jak się okazuje, na sam koniec swojej kadencji, głowa amerykańskiego państwa szykowała… atak na główny zakład atomowy w Iranie. Na szczęście na drodze do zrealizowania tego pomysłu, Trumpowi stanęli jego doradcy. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że tego typu akcja mogłaby wywołać swego rodzaju reakcję łańcuchową. Konflikt z pewnością skutkowałby czymś znacznie poważniejszym…

Szokujące plany Trumpa – o krok od wywołania III Wojny Światowej! Chodzi o atak na Iran

Końcówka kadencji Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta USA jest bardzo burzliwa. Tym razem nie chodzi jednak o niedawne, przegrane przez niego wybory. Jak się okazuje, niewiele brakowało, aby ustępujący ze stanowiska Trump wywołał konflikt zbrojny na światową skalę. O co konkretnie chodzi?

Wszystko miało dziać się w gabinetach Białego Domu w ubiegłym tygodniu. Jak podaje portal o2.pl, powołując się na New York Times, Trump pragnął zaatakować Iran – a konkretniej główny zakład atomowy w Iranie. Spotkanie prezydenta USA z doradcami miało miejsce 12 listopada. Oprócz niego, w Gabinecie Owalnym znajdowali się: Mike Pompeo, Mark Milley, Christopher Miller oraz Mike Pence. Tematem obrad było właśnie zaatakowanie irańskich obiektów atomowych w Natnanz.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNE WIEŚCI – ASTEROIDA APOPHIS ZACZYNA ZMIENIAĆ TOR, Z DUŻĄ DOZĄ PRAWDOPODOBIEŃSTWA ZNAJDZIE SIĘ NA KOLIZYJNYM TORZE Z ZIEMIĄ. KIEDY MOŻE NASTĄPIĆ ZDERZENIE?

Doradcy Trumpa odradzili mu realizację planu. To mogłoby doprowadzić do wielkiego konfliktu na całym świecie

Według New York Times, to właśnie doradcy Trumpa odwiedli go od szalonego pomysłu ataku irańskich obiektów nuklearnych, znajdujących się w mieście Natnanz. Ich przeważającym argumentem były skutki, jakie może wywołać agresja USA na Iran. Ich zdaniem, atak na Iran oznaczałby inaugurację większego, międzynarodowego konfliktu mogącego nawet przerodzić się w III Wojnę Światową.

Jak można przeczytać na portalu o2.pl, powołującym się na informatora New York Times:

Przedstawili mu scenariusze i ostatecznie zdecydował się nie przeprowadzać ataku.

Iran odpowiedział na szokujące informacje z USA

Jak łatwo się domyślić, na zdecydowaną odpowiedź Iranu na szokujące doniesienia z USA nie trzeba było długo czekać. Udzielił jej sam rzecznik rządu w Iranie. Przekaz okazał się być niezwykle klarowny – o2.pl pisze:

Jakiekolwiek działanie przeciwko narodowi irańskiemu z pewnością spotka się z miażdżącą reakcją.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.