Naukowcy wynaleźli urządzenie, które pozwala… szybciej wytrzeźwieć – jego budowa jest bardzo prosta!

Naukowcy wynaleźli urządzenie

Niebywałe odkrycie! Naukowcy wynaleźli urządzenie, które pozwala szybciej wytrzeźwieć! Co więcej, jego pierwotne przeznaczenie to ratowanie ludzi zatrutych tlenkiem węgla. Okazuje się, że maszyna w zaledwie 45 minut potrafi usunąć z organizmu aż połowę alkoholu. Działanie urządzenia jest niezwykle proste i można je wyprodukować niemalże wszędzie. Poznajcie szczegóły!

Naukowcy wynaleźli urządzenie, które pozwala szybciej wytrzeźwieć

Kanadyjscy badacze dowiedli, że niewielkie zmodernizowanie urządzenia ratującego życie podczas zatrucia tlenkiem węgla może zdecydowanie przyspieszyć proces trzeźwienia.

To bardzo podstawowe, mało zaawansowane technologicznie urządzenie, które można wyprodukować wszędzie. Jest prawie niewytłumaczalne, dlaczego nie opracowaliśmy tego dekady temu – przyznał jeden z naukowców.

Okazuje się, że naukowcy wynaleźli urządzenie, które pozwala szybciej wytrzeźwieć. Wystarczy założyć maskę połączoną rurką do urządzenia, w którym znajduje się zbiornik na dwutlenek węgla oraz urządzenia pomiarowe. Docelowo stworzono ją, aby ratować ludzi podczas zatrucia tlenkiem węgla lub pomóc pacjentom szybciej dojść do siebie po zastosowaniu środków znieczulających. Wkrótce okazało się, że urządzenie to ma jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie przyspieszenie procesu trzeźwienia. To niezwykłe odkrycie, ponieważ pozwoli to ratować ludzi przed poważnym zatruciem alkoholem. Sprawdzi się również do pozbycia się kaca lub nawet niedopuszczenia do niego.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNA AWARIA ZBIORNIKA WINA – TYSIĄCE LITRÓW ALKOHOLU NA STRATY [WIDEO]

Dr Joseph Fisherz z Toronto General Hospital Research Institute poinformował, że maszyna potrafi zmniejszyć zawartość alkoholu w organizmie o połowę, w zaledwie 45 minut! Okazuje się, że szybsze trzeźwienie można osiągnąć dzięki hiperwentylacji organizmu, która rozpoczyna się po założeniu maski. Warto zauważyć, że osoby pod wpływem oddychają ciężko i szybko. W ten sposób razem z dwutlenkiem węgla pozbywają się alkoholu z organizmu.

Naukowcy przyznają, że wynalazek należy jeszcze dokładnie przebadać i przetestować. Co więcej, wykonano już pierwsze badania. 5 ochotnikom podano na czczo wódkę zmieszaną z 500 ml wody mineralnej. Pomiary alkomatem odbywały się 20 minut po spożyciu i kontynuowano je co 5 minut przez około 3 godziny. Wynik badania opublikowano w czasopiśmie „Scientific Reports”.

źródło: polsatnews.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.