Niebezpieczna zabawka, przedszkola ostrzegają. Czym jest Huggy Wuggy? [FOTO]

niebezpieczna zabawka

Niebezpieczna zabawka przed którą ostrzegają przedszkola! Czym tak właściwie jest Huggy Wuggy i dlaczego rodzice powinni dokładnie zapoznać się z historią tej postaci? Nie wszyscy są świadomi, co przerażająca maskotka tak naprawdę symbolizuje. W sieci pojawiły się apele do opiekunów dzieci, aby ci zwrócili uwagę, co oglądają oraz czym bawią się ich podopieczni. Huggy Wuggy staje się coraz bardziej popularny wśród maluchów. Zabawka może mieć jednak fatalny wpływ na dzieci. Jak czytamy w portalu Radia ZET – niektóre przedszkola już teraz zakazują przynoszenia zabawki do placówek. To jak wygląda Huggy Wuggy, zobaczycie poniżej.

Niebezpieczna zabawka, przedszkola ostrzegają rodziców. Czym jest Huggy Wuggy?

Niektóre nowe mody – zwłaszcza dla najmłodszych, nie do końca świadomych dzieci – mogą okazać się niebezpieczne. Eksperci przestrzegają, że tak może być w przypadku mrocznej zabawki, jaką jest Huggy Wuggy. Pluszak stał się niedawno hitem wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Jak się jednak okazuje, za wszystkim kryje się dość mroczna historia.

Mroczny Huggy Wuggy – jak czytamy w portalu Radia ZET – wywodzi się z gry typu horror „Poppy’s Playtime”. Wyjaśnione jest tam, że w grze poruszamy się po opuszczonej fabryce zabawek, w której czają się różne stwory. Jednym z nich jest właśnie Huggy Wuggy. W sieci aż roi się od nagrań z niebieskim stworem. Nie wszystkie z nich nadają się jednak dla najmłodszych.

Bardzo ciekawie w swoich mediach społecznościowych o fenomenie zabawki pisał Paweł Skutecki:

Huggy Wuggy to esencja czystego zła, postać, której jedynym celem jest mordowanie. Okropna twarz z olbrzymią paszczą i skrwawionymi zębami budzi wyłącznie dreszcz obrzydzenia. A jednak dzieciaki ją lubią. W przedszkolu bawią się w „hagi łagi” przytulając inne dzieci tak mocno, aż pojawi się płacz.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDALICZNY RACHUNEK OD LEKARZA. DOLICZYŁ TO DO WIZYTY PACJENTKI W SWOIM GABINECIE [FOTO]

„Huggy Wuggy to potwór, który przytula tak mocno, że jego uścisk może zabić”

Na stronie Radia ZET czytamy, że upiorny wygląd zabawki nie jest przypadkowy. Huggy ma przytulać tak mocno, że jest w stanie zabić. Postać ma też wielkie kły i otwartą buzię. Eksperci zwracają uwagę, aby zainteresować się, skąd dziecko dowiedziało się o postaci. Być może maluch zobaczył go u starszych rówieśników, ale niewkluczone też, że nasza pociecha oglądała nagrania z potworem.

Fragmenty omawianej gry, której bohaterem jest postać popularnego pluszaka, można zobaczyć poniżej. Ten film powinien okazać się wystarczający do tego, aby zrozumieć, dlaczego nie powinny oglądać go przedszkolaki:

O fenomenie mrocznej zabawki i jej ewentualnym wpływie na dzieci, dokładnie w swoich mediach społecznościowych rozpisał się Paweł Skutecki. Czytamy tam między innymi:

Czy maskotka może wpłynąć na psychikę dziecka tak, że będzie ono fantazjowało o mordowaniu? Do polskich domów, przedszkoli i szkół trafiła właśnie moda na zabijanie, a demoniczna maskotka Huggy Wuggy (czyt: hagi łagi) jest przez wielu rodziców uważana za coś kompletnie niegroźnego.

Cały wpis Pawła Skuteckiego można zobaczyć poniżej:

źródło: Radio ZET, Facebook, YouTube, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.