Nie żyje legendarny polski pięściarz. Wielki cios dla boksu w naszym kraju

nie żyje były reprezentant

Nie żyje legendarny polski pięściarz. Bardzo smutne informacje opublikował między innymi portal sport.tvp.pl. W wieku 65 lat zmarł Grzegorz Skrzecz. To fatalne wieści i wielki cios dla boksu w naszym kraju. Jako pierwszy o śmierci Grzegorza Skrzecza informował Andrzej Kostyra. Skrzecz był bardzo utalentowanym sportowcem i zdobył wiele tytułów, nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Nie żyje legendarny polski pięściarz. Wielki cios dla boksu w naszym kraju

Fatalne wieści dla polskiego sportu obiegły przestrzeń medialną. Jak donosi sport.tvp.pl, powołując się między innymi na wpis Andrzeja Kostyry, w wieku 65 lat zmarł Grzegorz Skrzecz. Była to legendarna postać polskiego pięściarstwa. To właśnie Andrzej Kostyra jako jeden z pierwszych przekazał smutne doniesienia.

Grzegorz Skrzecz urodził się w 1957 roku. Na świat przyszedł razem z bratem bliźniakiem, Pawłem. Obaj uprawiali pięściarstwo. Grzegorz w swojej karierze zdołał zdobyć brązowy medal mistrzostw świata w Monachium w 1982 roku. Brąz zdobywał także na mistrzostwach Europy w Warnie w 1983 roku. Grzegorz Skrzecz brał udział także w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Sukcesy odnosił też na krajowym podwórku, o czym w pożegnalnym wpisie na Twitterze wspomniał Andrzej Kostyra:

Nie żyje wspaniały bokser Grzegorz Skrzecz.Urodził się w Warszawie 25.08.1957.Olimpijczyk z Moskwy, brązowy medalista MS 1982(Monachium), brąz ME Warna 1983, 5xmistrz Polski,3x drużynowy MP(Gwardia W-wa).Stoczył 236 walk(204 W-1 rem-31 por).Spoczywaj Grzesiu w spokoju

ZOBACZ TAKŻE: W kolejnym polskim mieście zapada się ziemia! Gigantyczne zapadlisko [FOTO]

Grzegorz Skrzecz miał wiele wspólnego z telewizją. Był ekspertem i spróbował aktorstwa

Grzegorz Skrzecz po karierze nadal pozostawał w przestrzeni medialnej. Występował często jako telewizyjny ekspert. Swoich sił próbował też w aktorstwie. Poza tym trenował młodych pięściarzy.

źródło: sport.tvp.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.