W kolejnym polskim mieście zapada się ziemia! Gigantyczne zapadlisko [FOTO]

sensacyjne doniesienia

W kolejnym polskim mieście zapada się ziemia! Tym razem głośno jest o gigantycznym zapadlisku w Olkuszu znajdującym się w województwie małopolskim. To kolejne miasto po Trzebini, które zaczyna zmagać się z coraz poważniejszym problemem. Jak na ten moment leje pojawiają się jedynie w lasach, ale mieszkańcy już drżą o swoją przyszłość. Pierwsze zapadlisko pojawiło się tam rok temu, natomiast teraz jest ich o wiele więcej. W sieci pokazano zdjęcia z drona, na których widać skalę zapadającej się ziemi. Szczegóły i fotografie poniżej.

W kolejnym polskim mieście zapada się ziemia! Gigantyczne zapadlisko [FOTO]

Już nie tylko Trzebinia – kolejne polskie miasto zaczyna zmagać się z niebezpiecznymi zapadliskami. Ziemia coraz bardziej zaczyna się zapadać bowiem w Olkuszu w województwie małopolskim. Pierwsze leje pojawiły się tam przed rokiem. Obecnie sytuacja wygląda jeszcze gorzej. W sieci zaprezentowano zdjęcia z drona, na których widać skalę i wielkość zapadlisk. Jak na razie występują one w lasach, jednak miejscowi obawiają się o przyszłość, mając na uwadze choćby to, co dzieje się w Trzebini.

Radny Miasta Olkusza Wojciech Ozdoba udzielił wypowiedzi dla RMF24. Mówi tam o panującej w regionie sytuacji. Jak na razie leje pochłaniają drzewa. Ale co wydarzy się za kilka lub kilkanaście lat?

Poza utratą tych kilkudziesięciu czy już kilkuset drzew, póki co innych strat nie ma. Natomiast jest ryzyko, że zapadliska, wraz z wypełnieniem leja depresji, będą coraz bardziej przybliżały się do terenów zamieszkałych. Nie trzeba straszyć mieszkańców, tylko trzeba się dobrze przygotować. Mając wiedzę, co może się zdarzyć za 10-15 lat, możemy już teraz zacząć podejmować pewne kroki.

W sieci nie brakuje zdjęć. Na Facebooku Olkusz.tv pojawiły się ujęcia z drona. To właśnie na nich widać skalę oraz wielkość niektórych z zapadlisk. Fotografie robię wielkie wrażenie i budzą niepokój:

ZOBACZ TAKŻE: Implant ważący 10kg eksplodował w piersi influencerki. Pokazała zdjęcia [FOTO]

Kaskadowe pogórnicze zapadliska w Bolesławiu koło Olkusza

Również koło Olkusza – w Bolesławcu – nie brakuje sporych zapadlisk. Na Facebooku Olkusz.tv pojawiły się kolejne fotografie Franciszka Rozmusa. Wszystko można zobaczyć poniżej:

źródło: RMF24.pl, Facebook – Olkusz.tv; foto: Franciszek Rozmus

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.