Cena pączków od Magdy Gessler na Tłusty Czwartek 2023. Lepiej usiądźcie

cena pączków od magdy gessler

Cena pączków od Magdy Gessler na Tłusty Czwartek 2023 powala. Święto uwielbiane przez łasuchów w końcu nadeszło. W dobie wysokiej inflacji trzeba jednak było przygotować się na wysokie ceny pączków. Wszystko przez wzrost kosztów produkcji – drogie są zarówno produkty, jak i również choćby prąd. Jednak kwota jednego pączka od kulinarnego autorytetu – Magdy Gessler – bije wszelkie rekordy. Jest jeszcze drożej niż przed rokiem. Ile trzeba zapłacić za takiego łakocia? Szczegóły poniżej. Lepiej usiądźcie.

Cena pączków od Magdy Gessler na Tłusty Czwartek 2023. Lepiej usiądźcie

Pączki od Magdy Gessler urosły do rangi niemal legendarnych. To właśnie one są w centrum uwagi praktycznie każdego roku w Tłusty Czwartek. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze: osoby, które miały okazję ich spróbować, nie mają wątpliwości, że ich smak jest wybitny. W końcu rękę przyłożyła do nich osoba uznawana za jeden z największych, o ile nie największy autorytet kulinarny w naszym kraju. Druga sprawa to jednak ich cena. Przede wszystkim przez nią, o pączkach Magdy Gessler rokrocznie jest tak bardzo głośno.

Jak dobrze wiadomo, w prestiżowych lokalach i restauracjach Magdy Gessler nie jest zbyt tanio. Wynika to jednak z rangi tych miejsc, popularności właścicielki, a także rzecz jasna z wysokiej jakości potraw, które się tam serwuje. Mimo to wydaje się, że ceny pączków nie powinny przekraczać pewnych granic. Tymczasem, jak donosi o2.pl, w lokalach Magdy Gessler za jednego pączka trzeba zapłacić od 15 do 18 złotych. To naprawdę zaporowa kwota. 15 złotych kosztuje pączek w restauracji „U Fukiera”. Natomiast aż 18 złotych trzeba zapłacić za pączka Magdy Gessler w cukierni „Słodki, słony”. Strona o2.pl podaje, że względem roku 2022 podrożał on o aż 3zł.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legendarny polski pięściarz. Wielki cios dla boksu w naszym kraju

Magda Gessler: „Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze”

Pewien czas temu na temat cen pączków w swoich lokalach, Magda Gessler rozmawiała z dziennikarzami Faktu. Fragmenty wypowiedzi restauratorki przytacza o2.pl:

Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze. Nie robi się tego z powietrza, tylko trzeba wydać na 36 żółtek i prawie pół kilograma masła, na kilogram mąki. To kosztuje! Kosztują ludzie, kosztuje miejsce.

źródło: o2.pl, Fakt, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.