Nie zapłacą Polakom za występ na Euro? W sieci petycja kibiców

nie zapłacą polakom

Nie zapłacą Polakom za występ na Euro? W sieci pojawiła się zaskakująca petycja, którą postanowili stworzyć kibice. Jest to rzecz jasna odpowiedź na to, jak biało-czerwoni zaprezentowali się w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy, gdzie w katastrofalnym stylu ulegli wydawałoby się o wiele słabszej Słowacji. W petycji fani nawołują do tego, aby piłkarzom naszej kadry nie wypłacać pieniędzy z tytułu udziału na turnieju. Jej twórcy twierdzą, że zawodnicy zwyczajnie nie zasłużyli na żadne wynagrodzenie, gdyż zawiedli miliony rodaków. Czy taka sytuacja jest jednak w ogóle możliwa?

Nie zapłacą Polakom ze występ na Euro? W sieci pojawiła się petycja stworzona przez fanów reprezentacji

Kibice nadal nie mogą pogodzić się ze wstydliwą porażką reprezentacji Polski w meczu ze Słowacją. Otwarcie Euro 2020 dla polskich fanów i piłkarzy okazało się fatalne. Na zawodników występujących z orzełkiem na piersi spadły i wciąż spadają gromy krytyki. Odwrócić całą sytuację może aktualnie jedynie godny występ z Hiszpanią. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nawet przy zaskakująco dobrej grze, remis będzie tam ogromną sensacją.

To jednak nie koniec. W siei pojawiła się petycja, w której fani nawołują do tego, aby biało-czerwoni nie otrzymali żadnego wynagrodzenia z tytułu występu na Mistrzostwach Europy. Bardzo mocny wydźwięk ma jej treść, którą cytujemy w dalszej części tekstu.

ZOBACZ TAKŻE: BONIEK POTWIERDZA! TO STANIE SIĘ Z SELEKCJONEREM PAULO SOUSĄ, JEŚLI POLSKA NIE WYJDZIE Z GRUPY NA EURO 2020! DOBRA DECYZJA PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ?

Bardzo mocna treść petycji. Szybko zyskała 100 podpisów

Portal eska.pl postanowił przytoczyć treść petycji. Trzeba przyznać, że czytając ją, można odnieść wrażenie, iż frustracja kibiców sięgnęła zenitu. Poniżej możecie przeczytać jak wszystko uzasadnili fani (uwaga – pisownia oryginalna):

Biorąc pod uwagę że reprezentacja finansowana jest z pieniędzy publicznych czujemy nie jako że są naszymi 'pracownikami’ którzy mieli za zadanie reprezentowanie Polski oraz całego Narodu Polskiego w sposób nie narażający nas na kompromitacje, utrzymując poziom adekwatny do umiejętności reprezentowanych w innych imprezach sportowych (ligi poszczególnych piłkarzy).

W związku z niewykonaniem przez wyżej wymienionych dzieła postulujemy od odstąpienia wypłaty wynagrodzenia„.

Portal eska.pl słusznie jednak zauważa, że autor nie napisał, do kogo konkretnie skierowano petycję. Można uznać, że traktowana powinna być jako symboliczny protest wobec postawy polskich piłkarzy w pierwszym meczu na Euro 2020.

źródło: Instagram – Łączy nas piłka, eska.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.