Boniek potwierdza – to czeka Sousę po odpadnięciu z Euro!

boniek potwierdza to czeka sousę

Boniek potwierdza – to czeka Sousę po odpadnięciu Polski z Euro już po fazie grupowej! Dziś do dziennikarzy nieoczekiwanie wyszedł prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Odpowiadał na zadawane przez nich pytania i odniósł się zdecydowanie do przyszłości Paulo Sousy w roli selekcjonera polskiej reprezentacji. To niejaka odpowiedź na głosy, które pojawiają się po wstydliwej porażce ze Słowacją. Niektórzy domagają się zwolnienia selekcjonera. Boniek zadeklarował zatem, co zamierza zrobić z Sousą po Euro, jeśli to kompletnie nam nie wyjdzie.

Boniek potwierdza – to czeka Sousę po odpadnięciu z Euro!

Piłkarska gorączka związana z Mistrzostwami Europy trwa w najlepsze. Podobnie zresztą dywagacje polskich kibiców i dziennikarzy sportowych po fatalnym, przegranym meczu Polaków ze Słowacją na inaugurację Euro 2020. Coraz więcej osób zaczęło bowiem wątpić w trenerski warsztat selekcjonera biało-czerwonych, Paulo Sousy. Mało tego – niektórzy zatęsknili za Jerzym Brzęczkiem, argumentując to faktem, że drużyny pokroju Słowacji ten ogrywał bez problemów.

Dziś do dziennikarze przebywających wokół polskiej reprezentacji nieoczekiwanie wyszedł Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiadał na pytania i poruszył temat ewentualnego zwolnienia Paulo Sousy po nieudanym dla polskim Euro. Popularny „Zibi” sprawę postawił jasno:

Na razie to nie odpala, bo brakuje nam także szczęścia. Piłka jest taka, że na koniec wszystkich weryfikują wyniki, ale pozycja Sousy nie jest uzależniona od naszej postawy na mistrzostwach.

Tym samym Boniek uciął wszelkie spekulacje na temat pożegnania się ze szkoleniowcem po klęsce na wielkim turnieju. Po chwili dodał jeszcze:

Czy wyjdziemy z grupy, czy nie wyjdziemy – ja Paulo Sousy na pewno nie zwolnię.

ZOBACZ TAKŻE: CZY MOŻNA UPUBLICZNIAĆ NUMER REJESTRACYJNY AUTA? JEST WYROK SĄDU W TEJ SPRAWIE – TO WAS MOŻE ZASKOCZYĆ

Boniek komplementował selekcjonera mimo fatalnej gry ze Słowacją

Zbigniew Boniek podczas spotkania z dziennikarzami nie szczędził ciepłych słów w kierunku portugalskiego trenera. Do dziennikarzy mówił:

Uważam, że mamy bardzo mądrego, dobrego i fajnego trenera. Podkreślają to wszyscy, którzy z nim pracują. […] Ja chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli co najmniej z 10, 15 trenerów o takiej mentalności, o takiej kreatywności, którzy chcą grać w piłkę, którzy chcą piłkarzy uczyć.

Przypomnijmy – Polacy przegrali pierwszy mecz na Euro 2020 pod wodzą Sousy, ulegając Słowacji 1:2 po bardzo słabej grze. Aby wyjść z grupy, trzeba liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową w starciu z Hiszpanią, a to wydaje się zadanie z gatunku tych niewykonalnych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jaką formę piłkarze prezentowali w pierwszym starciu.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.