Pajęcze sieci opanowały Australię – mieszkańcy mówią o „Apokalipsie pająków”! [FOTO]

Pajęcze sieci w Australii

Niesamowite zjawisko w Australii. Gęste pajęcze sieci pokryły łąki, drzewa, drogi, ławki i niektóre budynki. Region Gippsland w australijskim stanie Wiktoria jest przykryty grubymi pajęczynami. Jak to możliwe? Tłumaczymy!

Pajęcze sieci zawładnęły Australią

W sieci zaroiło się od zdjęć i nagrań przedstawiających ogromne i gęste pajęczyny pokrywające roślinność, drogi, a nawet wysokie drzewa. Okazuje się, że powodem „apokalipsy pająków” są nadmierne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły Australię. Zwierzęta te potwornie boją się wody, dlatego w obawie przez utonięciem postanowiły przenieść się wyżej.

Kiedy mamy tego typu ulewne deszcze i powodzie, zwierzęta, które spędzają życie na ziemi, nie mogą już tam mieszkać i robią dokładnie to, co my staramy się robić – przenoszą się wyżej – wytłumaczył profesor Dieter Hochuli, ekolog z Uniwersytetu w Sydney w rozmowie z CNN.

ZOBACZ TAKŻE: ZABIŁ I ZJADŁ WŁASNĄ MAKĘ – SKANDALICZNY WYROK SĄDU

Widoki, które można spotkać obecnie w Australii są nieprawdopodobne. Poruszające się na wietrze sieci wyglądają jak delikatny materiał, który otula roślinność.

Warto dodać, że to nie jedyne zjawisko będące konsekwencją ogromnych ulew. Zaledwie kilka dni temu media obiegły zdjęcia, na których widniały ogromne skupiska jak i „armie” uciekających pająków. Wszystko w obawie przed wodą.

Ponadto pajęcza sieć jest bardzo lekka, dlatego z łatwością unosi się na wietrze i przenosi w kolejne miejsca.

pajęcze sieci

Zjawisko to możemy zaobserwować nawet w Polsce, tylko w znacznie mniejszej skali. Mówimy wówczas o tzw. babim lecie.

 

źródło: twitter.com, antyradio.pl, msn.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.