Narkotyki w jelitach kozy – tak przemycał je 71-latek

narkotyki w jelitach

Narkotyki w jelitach kozy – w ten sposób niedozwolone substancje próbował przemycić pewien 71-latek z Alaski. Cały plan jednak nie wypalił i warte, bagatela, 400 tysięcy dolarów środki zostały przejęte przez policję. Funkcjonariusze okazali się niezwykle zaskoczeni tym, jaki sposób na przemyt wybrał pomysłowy mężczyzna. Widok zamrożonych, gnijących już kozich jelit nie był mimo to niczym przyjemnym.

Narkotyki w jelitach kozy – nowy sposób na przemyt? Spróbował go 71-latek

Przemytnicy narkotyków są niezwykle kreatywni, o czym przekonały się służby lotniska na Alasce. Mimo tego, że funkcjonariusze już wiele w życiu widzieli, tym razem jednak i tak przecierali oczy ze zdumienia. Wszystko za sprawą 71-letniego Cenena Placenci, zatrzymanego na Ted Stevens Anchorage International Airport. Obecność zakazanych substancji w jego bagażu wyczuły psy, których zadaniem jest tropienie właśnie narkotyków. Policja podczas przeszukania torby podejrzanego, znalazła kawałki zamrożonego mięsa. W jego skład wchodziły właśnie między innymi rozkładające się już jelita kozy, w których ukryte były woreczki z heroiną oraz metamfetaminą.

ZOBACZ TAKŻE: CZY SPRZEDAŻ MAŁPEK W POLSCE ZOSTANIE OGRANICZONA LUB ZABRONIONA? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWAŻA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przemycane narkotyki warte blisko 400 tysięcy dolarów

Jak się okazało, kozie jelita ukrywały aż 740 gram heroiny a także 389 gram metamfetaminy. Miejscowa policja wyliczyła, że wartość środków na czarnym rynku mogła osiągnąć nawet 400 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, 71-latek nie przyznaje się do winy i uważa, że mięso zakupił w celu spożycia go. Miał nie wiedzieć o jego zaskakującej zawartości. Nie wierzą w to jednak funkcjonariusze, którym mężczyzna jest już znany – właśnie za posiadanie narkotyków. Usłyszy on zarzuty posiadania oraz zamiaru rozprowadzenia ich.

źródło zdjęcia: amp.businessinsider.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.