Małpki zostaną wycofane ze sklepów? PiS nie kończy na podwyżkach cen alkoholu

małpki zostaną wycofane

Małpki zostaną wycofane ze sklepów? Portal Dziennik Łódzki podaje, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza skończyć na podniesieniu cen alkoholu. Spodziewać zatem możemy się kolejnych obostrzeń. Tym razem może paść na popularne małpki, a więc napoje wysokoprocentowe o pojemności 100 lub 200 ml. Ich sprzedaż w Polsce stoi na wysokim poziomie, a ograniczenie jej ma – według pomysłodawców – wpłynąć na poprawę walki z uzależnieniami.

Małpki zostaną wycofane ze sklepów? Pomysł Prawa i Sprawiedliwości u niektórych budzi grozę

Małe butelki z wódką są popularne z wielu względów – przede wszystkim są poręczne i łatwo je schować w kieszeni lub pod kurtką. To nieodłączny atrybut szybkich wyjść, lecz niestety także kojarzy się je ze spożywaniem alkoholu w pracy. Wpływ na to ma między innymi wspomniana już wcześniej poręczność. Teraz okazuje się, że sprzedaż małpek może zostać ograniczona, lub zupełnie zniknąć. A wszystko przez Ministerstwo Zdrowia, które w ten sposób chce sprawić, aby spożycie alkoholu w Polsce uległo ograniczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: KUNA POZBAWIŁA PRĄDU DUŻĄ CZĘŚĆ WARSZAWY! BYŁO O KROK OD JESZCZE WIĘKSZYCH PROBLEMÓW

Liczby są zatrważające – codzienna ilość kupionych małpek zwala z nóg

Portal Dziennik Łódzki przytoczył także wyniki badań firmy Synergion. Wynika z nich, że każdego dnia w Polsce sprzedaje się aż – uwaga – około 3 miliony małpek! Dalej wspomniane badania analizują, jakoby sporą część z 3 milionów butelek konsumować mieli pracownicy fizyczni, jednakże sięgają po nie osoby z niemal każdej grupy społecznej oraz zawodowej.

Kolejną grupą społeczną która sięga po małpki, są osoby które mają problem z alkoholem. Właśnie to ma być główny powód do tego, aby ograniczyć lub wycofać ich sprzedaż. Czy przyniesie to jednak zakładany efekt? Internauci mają co do tego podzielone zdania.

Właśnie nad ograniczeniem sprzedaży i ewentualnym całkowitym zakazem, ma zastanawiać się zespół ekspertów, których w tym celu powołało Ministerstwo Zdrowia. Na koniec warto zaznaczyć, że sprzedał małpek stanowić ma aż 29% sprzedaży wszystkich wódek.

źródło zdjęcia: elblag.net

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.