Cyklon Pamela nadciąga nad Polskę – na nasz kraj spadnie pył znad Sahary!

Pogoda

Do Polski na dniach dotrze cyklon Pamela, który będzie odpowiedzialny za nagły wzrost temperatury, a następnie opady deszczu. Wraz z deszczem spadnie również pył znad Sahary, który może poskutkować zabrudzonymi samochodami, oknami i parapetami. Koniecznie sprawdźcie, czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach. 

Cyklon Pamela nadciąga nad Polskę

Wielkimi krokami zbliża się do Polski cyklon Pamela, który odpowie za nagłą zmianę pogody oraz opady deszczu wraz z pyłem znad Sahary. Pierwsze objawy pojawiły się w zachodniej części kraju już we wtorek 12 kwietnia. Z każdym kolejnym dniem zjawisko będzie coraz bardziej widoczne. 13 kwietnia zobaczymy zmętnienie nieba, które najbardziej będzie widoczne o wschodzie i zachodzie słońca. Z kolei największa koncentracja pyłu pochodzącego znad Sahary pojawi się nad Europą w czwartek 14 kwietnia.

Wzrost temperatury zaczniemy odczuwać najpierw na zachodzie Polski, a później w centrum, na południu i wschodzie. W wielu regionach temperatura 13-14 kwietnia przekroczy 14-20 st. C. Ciepłe powietrze napłynie z południowego zachodu, w tym częściowo z północnej Afryki o czym będzie świadczyć zawartość pyłu saharyjskiego unoszącego się na wysokości kilku kilometrów – informuje serwis dobrapogoda24.pl.

Miejscowo mogą pojawić się opady deszczu wraz z pyłem. Wówczas pył może osadzić się na samochodach, oknach czy parapetach, pozostawiając charakterystyczne zacieki i smugi. Brud osadzić się może również na elewacjach budynków. Gdzieniegdzie mogą wystąpić również burze.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE NIEPOKOJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE – CO TERAZ SZYKUJĄ ROSJANIE? [FOTO]

Zgodnie z zapowiedziami, temperatura będzie rosła, jednak załamanie pogody nastąpi 14 kwietnia. Kolejnych ciepłych i słonecznych dni możemy spodziewać się dopiero w trzeciej dekadzie kwietnia. W święta Wielkanocne mogą pojawić się nocne oraz poranne przymrozki. Gdzieniegdzie może dojść nawet do lekkich opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem.

 

źródło: fanipogody.pl, dobrapogoda24.pl, zdjęcie – twiiter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.