Nerwowo na granicy! Białorusini niszczyli ogrodzenie, migranci mają gaz łzawiący [WIDEO]

nerwowo na granicy

Nerwowo na granicy! Białoruscy żołnierze niszczyli ogrodzenie, co miało pomóc imigrantom w przedostaniu się na polską stronę. To jednak nie koniec – jak relacjonuje Straż Graniczna, białoruskie służby wyposażyły koczujących na granicy w gaz łzawiący, który później wykorzystany został przeciwko Polkom. W sieci pojawiły się też najnowsze nagrania, które pokazują, że polskie służby znów były oślepiane wiązkami laserów oraz światłem stroboskopowym. Materiały znajdziecie w dalszej części tekstu.

Nerwowo na granicy! Białorusini niszczyli ogrodzenie i wyposażyli migrantów w gaz łzawiący [WIDEO]

Sytuacja na granicy wciąż jest niebywale niespokojna. Jak się okazuje, białoruskie służby – wedle relacji choćby Straży Granicznej – zaczynają coraz mocniej wspierać imigrantów i robią wszystko, aby ci przedarli się na polską stronę. Ostatniej nocy miało dojść do prób niszczenia ogrodzenia na granicy – właśnie w wykonaniu Białorusinów. Straż Graniczna donosi, że tamtejsi żołnierze wyrywali słupki z zapory granicznej. Zasieki próbowali rozerwać za pomocą pojazdu służbowego. Wszystko przy oślepiających światłach, kierowanych w stronę polskich funkcjonariuszy.

To jednak nie koniec. Białorusini wyposażyli bowiem migrantów w gaz łzawiący, którego ci użyli przeciwko Polakom. Doszło do prób nielegalnego przekroczenia granicy, jednak wszystkie udaremniono. W sieci pojawiło się nowe nagranie od Straży Granicznej, które można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNA POMYŁKA W SZPITALU. W KRANIE PŁYNĘŁA WODA Z TOALET. ILE TO TRWAŁO I DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO?

Posiłki wezwane na granicę – szeregi po polskiej stronie wzmocni około stu policyjnych kontrterrorystów

Polska strona nie pozostaje obojętna na rosnącą agresję osób znajdujących się po drugiej stronie zapory. W portalu RMF24.pl czytamy, że na obszar działań wezwano posiłki. To około stu policyjnych kontrterrorystów. Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. mówił:

Stu policyjnych kontrterrorystów, przygotowanych do działań w sytuacjach kryzysowych, dołączy do funkcjonariuszy i żołnierzy na wschodniej granicy, aby wzmocnić ochronę granicy Polski i zewnętrznej UE przed prowokacjami reżimu białoruskiego.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.