Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej – co dzieje się z uchodźcami? Gdzie są?

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest niepewna. Po kilkukrotnych próbach forsowania granicy, imigranci z Bliskiego Wschodu zdecydowali się zaatakować polskich mundurowych. Z kolei dziś, 19 listopada 2021, granica w Bruzgach opustoszała. Podobnie i w innych miejscowościach. Gdzie przebywają uchodźcy?

Napływ uchodźców do Europy

Ostatnie tygodnie były niezwykle pracowite dla polskich służb. Wydarzenia mające miejsce na polsko-białoruskiej granicy budzą skrajne emocje. Przypomnijmy, że na granicy Polski i Białorusi zjawiły się tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu, głównie Jemenu, Iraku i Afganistanu. Uchodźcy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę, by ostatecznie dostać się m.in. do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Białoruś dodatkowo organizowała specjalne „wycieczki” dla mieszkańców Bliskiego Wschodu, zapewniając dostanie się do Europy. Reżim Aleksandra Łukaszenki oraz prowadzona przez niego propaganda sprawia, że powoli można zacząć mówić o rozpoczętej wojnie informacyjnej.

ZOBACZ TAKŻE: WIEMY JAK WYGLĄDA OBÓZ UCHODŹCÓW Z BLIZKIEGO WSCHODU NA POLSKO-BIAŁORUSKIEJ GRANICY – DO SIECI WYCIEKŁY NAGRNIA! [WIDEO]

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej

Jak dowiadujemy się z informacji przekazanych przez Straż Graniczną oraz Policję, uchodźcy opuścili koczowiska i obozy znajdujące się na granicy. W sieci pojawiły się również zdjęcia pokazujące puste połacie ziemi.

Obozowiska z ludźmi zepchniętymi na linię granicy przez służby białoruskie opustoszały. W tych miejscach jest spokojnie, ale służby polskie cały czas czuwają – czytamy w komunikacie wydanym przez Policję.

Część imigrantów trafiła do centrum transportowo-logistycznego w Bruzgach. Nagrania z tamtego miejsca trafiły do sieci.

Warto dodać, że około 400 imigrantów z Iraku wróciło do swojego kraju.

Ponadto brytyjski minister obrony Ben Wallace zapowiedział, że w najbliższym czasie do Polski mogą trafić żołnierze wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii.

Kompania Korpusu Królewskich Inżynierów zostanie wysłana tutaj, aby wesprzeć polskich żołnierzy i aby zapewnić, że granica jest odpowiednio zabezpieczona – poinformował.

 

źródło: twitter.com, , youtube.com, se.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.