Nadchodzi załamanie pogody! Wietrzny i deszczowy weekend

załamanie pogody

Nadchodzi załamanie pogody! Synoptycy prognozują, że najbliższe dni dadzą nam w kość, a co więcej – miejscami może być nawet niebezpiecznie. Wszystko przez porywiste wiatry, które osiągać mogą nawet prędkość 100 kilometrów na godzinę. Nie zabraknie też burz. W jakich rejonach będzie najgroźniej? 

Nadchodzi załamanie pogody! Deszczowy weekend, porywiste wiatry, miejscami też burze

Choć większość zdołała już przywyknąć do jesiennej w ostatnich dniach pogody, wiele wskazuje na to, że będzie już tylko gorzej. Wspomnienie o ciepłym lecie należy włożyć do szafy, a czas na wyjęcie z niej cieplejszych ubrań i przede wszystkim kurtek przeciwdeszczowych. Właśnie nadchodzący weekend ma obfitować w opady. Co więcej, zapowiadane są porywiste wiatry, których prędkość może osiągać nawet 100 kilometrów na godzinę. Za wszystko odpowiedzialne są głębokie niże, które za cel obrały sobie właśnie Polskę.

ZOBACZ TAKŻE: 100 RAZY ZDAWAŁA EGZAMIN NA PRAWO JAZDY! 

Najgroźniej może być na północy kraju

Większość synoptyków jest zgodna co do tego, że pogoda najbardziej da się we znaki mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. Nad morzem zresztą już od pewnego czasu mocno wieje i jest chłodno. Nadchodzący weekend pod tym względem ma być jeszcze gorszy. To też na Pomorzu Zachodnim ma wiać 100 kilometrów na godzinę. W niedzielę temperatury na północy kraju mogą spaść do zaledwie 14 stopni Celsjusza.

Wytchnienie ma nadejść dopiero we wtorek. Okazuje się bowiem, że w niektórych rejonach Polski może być nawet około 25 stopni. Wiele jednak wskazuje, że będzie to jednorazowy wybryk pogody.

źródło zdjęcia: poranny.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.